Życie jest zbyt krótkie, aby ignorować swoje supermoce…
Życie jest zbyt krótkie, aby ignorować swoje supermoce…

Życie jest zbyt krótkie, aby ignorować swoje supermoce…

Zastanawiałaś/zastanawiałeś się kiedyś, jaka jest Twoja supermoc? W czym jesteś najlepszy w swoim otoczeniu, w jakiej dziedzinie jesteś dla innych wzorem do naśladowania i inspiracją? Warto to zrobić.
2 udostępnień
2
0
0

Superbohater. Kto to taki? Jest mężczyzną czy kobietą? Czy można rozpoznać go w tłumie? Co je na śniadanie? Gdzie mieszka? Czy pracuje? Czego się boi? Czy śpi? O czym śni?

Czy wiesz, że znasz odpowiedzi na te wszystkie pytania?

Każdy z nas jest superbohaterem! Ja, Ty, Twoja starsza sąsiadka. Jak to możliwe? Pozwól, że Ci coś opowiem.

Superbohaterami zwykło nazywać się postacie, które ratują świat. Mają nieprzeciętne umiejętności i wykorzystują je dla dobra ludzkości. Mają też swoją piętę achillesową, swój Kryptonit. Swoje „coś”, co ich osłabia, a nawet może zniszczyć. Nadal masz wątpliwości, że jesteś superbohaterem albo superbohaterką?

Odpowiedz sobie na kilka pytań:

  1. Za co doceniają Cię inni ludzie? Co w Twoim zachowaniu, sposobie bycia sprawia, że mówią Ci: „Dziękuję”?
  2. Robienie jakich rzeczy przychodzi Ci z łatwością, spontanicznie, naturalnie? Pomaganie innym, rozwiązywanie trudnych sytuacji, opanowywanie stresu, organizowanie spotkań towarzyskich, rozmawianie z ludźmi, a może gotowanie dla znajomych?
  3. Co sprawia, że się nie poddajesz nawet wówczas, gdy jest Ci ciężko?
  4. Czego w Twoim zachowaniu inni ludzie nie potrafią zrozumieć? (Pytają, po co się poświęcasz albo krytykują to, co robisz? Może spoglądają spode łba? Może z obojętnością wymalowaną na twarzy przechodzą obok Ciebie, a Ty ciągle robisz swoje?).
  5. Jak Twoje codzienne działania i zachowania pomagają światu lepiej funkcjonować? (Może ktoś dzięki Tobie uśmiecha się, przestaje płakać, przestaje się gniewać, czuje ulgę, staje się spokojniejszy, przestaje uciekać albo gonić, ma w oczach łzy wzruszenia, odnajduje siebie albo swoją siłę, ma odwagę poddać się bez strachu, że usłyszy słowa krytyki… Tak wiele możesz zdziałać, że nie sposób tego wszystkiego tu wymienić!).
  6. Jaką masz swoją piętę achillesową? Czy wiesz, jaka nieumiejętność, deficyt potrafi zniweczyć Twoje działania? (Być może to jest coś, czego u siebie nie lubisz. A może obserwujesz to u innych i trudno Ci to u nich zaakceptować).
  7. Gdy myślisz o sobie na końcu swojej drogi, co chcesz, aby po Tobie zostało na świecie? Jaka jest Twoja misja?
  8. A teraz zastanów się, jak i do czego chcesz wykorzystać swoje supermoce?

Jeśli potrzebujesz podejść do tematu bardziej naukowo, zachęcam Cię do zdiagnozowania swoich talentów i silnych stron. W sieci z łatwością znajdziesz informację, gdzie można wykonać tak zwany test Gallupa.

może Ci się spodobać
dostrzeganie

7 zasad obserwacji bez oceniania

Gdy dostrzegamy samych siebie, innych ludzi lub ich zachowania, powstrzymując się przy tym od ocen, odnotowujemy pewne fakty,…
rozwojowe porażki

Rozwojowe porażki

Masz za sobą kilka lat terapii, niezliczoną ilość szkoleń, sesji coachingowych, przeczytanych poradników i zasubskrybowanych kanałów rozmaitych mówców…