Wyjątkowość czasu kwarantanny – niezwykła antologia

0 udostępnień
0
0
0

Czas pandemii odcisnął piętno na nas wszystkich. Artyści ubierają towarzyszące nam wówczas uczucia w słowa i obrazy.

„W domu” to tytuł nowego projektu HBO, antologii 14 filmów o niespodziewanym doświadczeniu izolacji zrealizowanej przez 16 polskich twórców – donosi portal Zwierciadło. To artystyczny manifest: filmowcy dostali co prawda swobodę w wyborze gatunku oraz formy ekspresji, natomiast ich produkcje musiały również spełnić kilka warunków brzegowych: dziać się w czasie pandemii, ich długość miała nie przekraczać 10 minut, miały też zostać przygotowane w ciągu 4 tygodni i zawierać przewodni temat: wspólne doświadczenie izolacji, restrykcje i ich wpływ na nasze życie.

Pokazano między innymi oczekiwanie na narodziny upragnionego dziecka w czasie pandemii, wzajemne wspieranie się domowników podczas kwarantanny czy malownicze kadry z ogarniętych chorobą Włoch.

W projekcie HBO wzięli udział: Jacek Borcuch, Andrzej Dragan, Krzysztof Garbaczewski, Renata Gąsiorowska, Magnus von Horn, Paweł Łoziński, Jan P. Matuszyński, Tomek Popakul, Jerzy Skolimowski, Krzysztof Skonieczny, Małgorzata Szumowska i Michał Englert, Mariusz Treliński, Anna Zamecka i Sung Rae Cho i Xawery Żuławski.

Antologię można już oglądać w serwisie.

reklama
reklama
może Ci się spodobać
programy ekologiczne

BBC – w trosce o planetę

11 marca BBC Earth rozpoczyna cykl programów o tematyce ekologicznej. Ale już w niedzielę 7 marca, cztery dni…

HERstorie za darmo w Ninatece

Jeśli lubisz wartościowe kino i interesujesz się sprawami kobiet, przez kilka najbliższych dni masz szansę zobaczyć osiem filmów…