książki dla dzieci
© Adobe Stock

Wyjątkowe książki dla maluchów – wybrane przez mamy i ich dzieci

17 udostępnień
17
0
0

Ola Waś, projektantka mody

Kołysanka o piersiach mamy, Monica Calaf, Mikel Fuentes

Kołysanka o piersiach mamy jest niezwykle bliskościową książką, która opisuje najbardziej pierwotną i naturalną relację między matką a dzieckiem – od momentu, gdy dziecko jest jeszcze w brzuchu, w wodach płodowych, przez narodziny, po chwilę, gdy mówi „mama”… Ta książka w sposób bardzo naturalny opisuje tę więź. Obserwując moją Nolę mam poczucie, że ona cały czas kultywuje tę więź, że pierś jest dla niej ważnym czynnikiem budującym.

Książka jest przepiękna. Jest w niej jednak jeden element, który nie przystaje do naszej rzeczywistości – mówię o tacie. W książce postać taty jest obecna, w naszym życiu nie, w związku z tym trochę muszę modyfikować Kołysankę…. Gdy przeglądamy wspólnie tę książkę, zawsze powtarzam swojej córeczce, że za jej powstaniem stoi miłość – moja i jej taty. I właśnie dziś Nola znowu sięgnęła po Kołysankę, spojrzała na słońce i powiedziała: „O, zobacz, to jest tata, który na nas patrzy tak jak słońce z góry”. Kiedy zapytałam ją, dlaczego właśnie ta książka jest dla niej numerem 1, powiedziała, że opisuje naszą historię, to, co się wydarzyło i wydarza cały czas między nami.

może Ci się spodobać

Banksy – anonimowy geniusz

I taka w końcu powstała. Banksy. Stanowisz akceptowalny poziom zagrożenia oddaje należyty hołd jej głównemu bohaterowi. „Banksy przekształcił…