książki dla dzieci
© Adobe Stock

Wyjątkowe książki dla maluchów – wybrane przez mamy i ich dzieci

17 udostępnień
17
0
0

Iza Farenholc, dziennikarka i redaktorka

Bardzo głodna gąsienica, Eric Carle

Kiedy Toni był mały, czytałam mu wszystko, co tylko wpadło mi w ręce. Chyba przesadziłam, bo mimo że dziś mój 13-latek lubi czytać, to nadal czeka, aż przyniosę z biblioteki lub księgarni coś interesującego. Mam wrażenie, że najbardziej chciałby, żebym mu nadal czytała. Chyba.

Poznajcie Erica Carle’a, autora ulubionej książki dzieciństwa mojego syna.

Bardzo głodna gąsienica autorstwa Carle’a bawi kolejne pokolenia dzieci już ponad pięćdziesiąt lat. Wielokrotnie nagradzana za szatę graficzną i historię, wydana w 1969 roku i przetłumaczona na 62 języki, była u nas niewątpliwie numerem 1 wczesnych lektur. Stanowiła ulubioną książkę mojego syna. Kazał ją sobie czytać do momentu, aż nauczył się jej na pamięć i „czytał” sobie sam. Miał wtedy trzy lata, a ja mam to nagrane! Bardzo głodna gąsienica to wspaniale ilustrowana historia niedbającej za bardzo o dietę liszki, która zjada wszystko, co napotka na swojej drodze – nie tylko liścia i gruszkę, ale także ogórka kiszonego czy ciastko. To obżarstwo nie przeszkadza jej oczywiście zamienić się w końcu we wspaniałego motyla. I chociaż historia gąsienicy jest niepowtarzalna, to warto poszukać innych tytułów tego autora – Biedronka, Pajączek, Moja pierwsza książka o kolorach czy Od stóp do głów.

Także o książkach dla dzieci: Jak przekazać dzieciom wege wartości?

może Ci się spodobać
wilamowice

Wilamowski – zapomniany język

Walka trwa Aktualnie główną przeszkodą w pielęgnowaniu wilamowskiej tradycji językowej jest brak kadry lektorów. Takich bowiem pasjonatów jak…
szarlatan

„Szarlatan”. Rzecz o Janie Mikolášku

9 października 2020 roku była polska premiera najnowszego filmu Agnieszki Holland, „Szarlatan”. Ten przejmujący dramat obyczajowy opowiada historię…

Sztuka zaangażowana

Pomysłodawcy Art Moves Festival chcą prezentować szerokiej publiczności sztukę poruszającą problemy współczesnego świata. Wykorzystują do tego billboardy, citylighty i ekrany LED.