książki dla dzieci
© Adobe Stock

Wyjątkowe książki dla maluchów – wybrane przez mamy i ich dzieci

18 udostępnień
18
0
0

Poprosiłam cztery supermamy o wskazanie jednej (tylko jednej) książki dla dzieci, prezentującej ponadczasowe, uniwersalne wartości. Książki, do której najczęściej wracają lub przez lata wracały razem ze swoimi pociechami. Oto, co wybrały one i ich dzieci.


Marta Piepiorska, modelka

Seria o Panu Brummie, Daniel Napp

Wybór książki okazał się świetną zabawą i powrotem do tych wszystkich tytułów, które towarzyszyły nam przez lata. Teraz Antek i Julek to chłopcy, którzy powoli wchodzą w świat nastolatków, jednak sentyment do bohaterów książek z wczesnego dzieciństwa został. I w taki oto sposób razem wybraliśmy Pana Brumma z serii napisanej przez Daniela Nappa.

Pan Brumm jest przesympatycznym niedźwiadkiem, któremu zawsze towarzyszą przyjaciele, m.in. nasza ulubiona rybka o imieniu Kaszalot.

Dlaczego Pan Brumm skradł nasze serca? Przede wszystkim dlatego, że napisany został w zabawny sposób. Dobór imion bohaterów, trudności, z jakimi się borykają, troszkę gapowaty niedźwiadek jako główny bohater, który z sercem na dłoni pokonuje wszelkie przeciwności losu.

Książka pokazuje jak ważnymi wartościami w życiu są: przyjaźń, współpraca, troska o innych, pomaganie im. Dla mnie to także historia mówiąca o tolerancji i równości, co z łatwością można przenieść do naszego świata. Z pewnością stanowi też fantastyczne, sprawdzone przeze mnie pole do rozmów.

Na koniec uwielbiamy Pana Brumma również za to, że autor książki wzbogacił ją pięknymi ilustracjami. Wprawne oko może zobaczyć tu wiele niespodzianek, ukrytych w obrazkach. I jeszcze kwestia techniczna – twarda okładka przetrwa niejedną przygodę, a duża czcionka pomoże w nauce czytania najmłodszym czytelnikom”.

– Jednym słowem: „sztosowa” – dodają synowie Marty.

Może zainteresuje Cię: Obcowanie ze sztuką – jak obudzić kreatywność dzieci

może Ci się spodobać
książki nagrodzone

Prezentownik: 7 nagrodzonych książek

W poszukiwaniu wartościowych książek nierzadko kierujemy się wysokimi notami literackich krytyków i śledzimy werdykty jury książkowych konkursów, zwłaszcza…
feblik warsztaty rękodzieło

Mieć Feblika do rękodzieła

– Ręce są zdolne do czegoś więcej niż scrollowanie ekranu smartfona. Mogą tworzyć – uważają Marzena i Andrzej…
richard powers listowieść

Drzewa – istoty czujące

Nauczono nas patrzeć na naturę szalenie egocentrycznie. Jeśli dostrzegamy jakieś jej elementy, zazwyczaj interesują nas one wyłącznie w…