stres w pracy
Stres w pracy © Adobe Stock

Utknąłeś w pracy, której nie cierpisz? Szefowa HR w Microsoft radzi, co robić

0 udostępnień
0
0
0

Kathleen Hogan, szefowa działu HR w firmie Microsoft, uważa, że nie musisz wpadać w panikę ani mieć wyrzutów sumienia, jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej pracy w 100 procentach, ponieważ to normalne zjawisko. Podpowiada, jak można rozwiązać ten problem.

Jeśli jesteś w tym miejscu, że czujesz iż nienawidzisz swojej pracy, nie dostarcza ci ona satysfakcji, ale z jakichś powodów nie możesz w danej chwili zdecydować się na zmiany – masz dwa sposoby na wyjście z tego impasu.

1. Spójrz na sytuację „z góry” – należy popatrzeć na zastaną sytuację w pracy z pewnego oddalenia, aby móc ją rzeczywiście ocenić. Takie spojrzenie pozwala nam przypomnieć sobie, dlaczego zdecydowaliśmy się pracować akurat w tym konkretnym miejscu – i być może odzyskać satysfakcję zawodową;

2. Szczerze porozmawiaj ze swoim szefem – być może to już moment, by odbyć poważną rozmowę z szefem, menadżerem, przełożonym. Być może razem wpadniecie na pomysł, jak polepszyć twoje warunki pracy. Zanim odejdziesz, spróbuj najpierw poprawić, co się da.

Życie jest zbyt krótkie, by marnować je w pracy, która nie daje ci szansy na rozwój, nie ma twoim zdaniem głębszego sensu i unieszczęśliwia cię – podsumowuje Kathleen Hogan, cytowana przez Business Insider.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

może Ci się spodobać
jak dbać o związek

Jak dbać o związek podczas pandemii

Dr Melisa Franco, doktor psychologii z Uniwersytetu Maryland, radzi jak odpowiednio dbać o związek podczas trudnego czasu, jakim…
rysunki przedszkolaka

Co rysunki mówią o rozwoju przedszkolaka?

Sposób rysowania człowieka jest ściśle związany z aktualnym etapem rozwoju i zdolnościami poznawczymi dziecka, więc twórczość plastyczną przedszkolaka można analizować pod kątem jego rozwoju.