randki przez internet
© Adobe Stock

USA: Pandemia nie zabiła randkowania przez internet – raport

0 udostępnień
0
0
0

Pandemia zniszczyła wiele aspektów naszego życia, ale jednego nie – randkowania! – podaje North State Journal. Okazuje się, że randkowanie „w stylu pandemicznym” od marca pomogło zejść się wielu parom w USA, niektóre planują już ślub i wspólną przyszłość. Aplikacja randkowa Hinge (popularna w USA i Wielkiej Brytanii) w marcu odnotowała o 30 proc. intensywniejszą wymianę wiadomości między użytkownikami, a w czerwcu o 13 proc. więcej randek niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Inna aplikacja popularna w Stanach, Coffee Meets Bagel, postawiła na tzw. słowa dating podczas lockdownu. Od kwietnia do czerwca organizowała raz w tygodniu tzw. szybkie randki na Zoomie: mogło w nich wziąć udział od 50 do 100 osób. Niektóre z tych związków przeniosły się do realnego świata po zniesieniu obostrzeń, natomiast aplikacja odniosła spektakularny sukces.

Specjaliści od randkowania z ekskluzywnego biura matrymonialnego Selective Search również odnotowali wzrost zainteresowania, choć musieli kojarzenie par przenieść do internetu. Nie pomogły prośby klientów, aby pozwolili im znaleźć kogoś „do wspólnego spędzenia razem kwarantanny”.

Yue Xu, współautor podcastu „Dateable” i coach, uważa, że więzi, które ludzie nawiązali podczas pandemii, są głębsze. Wspólnota przeżywanego razem lockdownu pozwoliła na zbudowanie solidnych i trwałych związków, których nie zburzą codzienne konflikty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

może Ci się spodobać
Człowiek wzmacniający energię qi

Wzmocnij energię qi

„Zwierciadło” rozmawia z Rafałem Beckerem, instruktorem shaolińskiego qi gongu (czyt. czikungu) – formą pracy nad energią qi, czyli…