adopcja psa
© Adobe Stock

Urlop dla osób, które adoptowały psa – to się dzieje!

0 udostępnień
0
0
0

Firma Bolt postanowiła wprowadzić w Polsce możliwość wzięcia trzydniowego płatnego urlopu dla tych pracowników, którzy zdecydowali się adoptować psa ze schroniska – donosi TOK FM.

W komunikacie prasowym opublikowanym m.in. w mediach społecznościowych firma zapewnia, że zdecydowała się na taki krok, ponieważ „wierzy, że długofalowe korzyści wynikające z adopcji psa czy kota wpłyną na dobrostan zespołu” w niełatwym czasie pandemii.

Decyzję tę pochwalił behawiorysta Piotr Wojtkow.

– Taki krótki urlop po adopcji to bardzo dobry pomysł. Po pierwsze, możemy wtedy lepiej poznać psa. Zobaczyć, jak radzi sobie w różnych sytuacjach, z czym ma problem, czy może niepokoją go jakieś hałasy albo inne psy – powiedział.

Czytaj także: Architektura po pandemii – nowe trendy

Ten specyficzny benefit pracowniczy spotkał się także z uznaniem internautów. Posypało się wiele pozytywnych komentarzy, zwłaszcza że podczas pandemii schroniska m.in. to warszawskie „Na Paluchu” odnotowały rekordowy wzrost adopcji zwierząt. Być może stanie się to nowym standardem wśród pracodawców – to ukłon w stronę tych, którzy wykazują się wrażliwością na los zwierząt. To także sygnał dla pracowników, że taka postawa jest w dzisiejszym świecie nagradzana, również w świecie biznesu.

Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco

może Ci się spodobać

Zawód reporter – życie bez fikcji

„Marzy mi się, żeby żyć w mądrzejszym świecie” – wyznaje dziennikarz, aktywista, podróżnik i autor takich książek jak…
CV

Kolory a poszukiwanie pracy

Przy rekrutacji znaczenie ma nie tylko to, co napiszesz o sobie w CV, ale kolory, których użyłeś przy…