© Adobe Stock

Trzy rodzaje relacji, w jakie wchodzimy nim spotkamy „miłość życia”

0 udostępnień
0
0
0

Większość z nas do „miłości swojego życia” dociera metodą wielu prób i błędów. Magazyn Coaching stawia tezę, że w ciągu naszego życia odtwarzamy podobne modele wchodzenia w relacje. Każda z nich nas czegoś uczy, by ostatecznie pomóc nam zbudować naprawdę dojrzały związek. Taki „na zawsze”.

Psychologowie odróżnili trzy typy związków, w które wchodzimy zanim podejmiemy „zobowiązanie życia”:

– „Miłość jak z bajki”: zakochujemy się na zabój, nie widzimy świata poza drugą osobą, przez długi czas ją idealizujemy. Podoba nam się, że ten związek świetnie prezentuje się na zewnątrz, choć między nami nie jest różowo… Gdy minie okres pierwszej fascynacji, relacja ta zaczyna być „wielką ściemą”.

– „To skomplikowane”: tzw. druga miłość, czyli partner-przeciwieństwo. Zazwyczaj to dramat niedopasowania. W relacji tej osiągamy stan pogodzenia się z faktem, że doskonały związek nie istnieje.

– „Miłość dojrzała”: najbardziej zbliżona do tego, co ma szansę się udać. Wchodzimy w nią bez oczekiwań, otwarci i niesieni przez falę wydarzeń. „Nie tracimy czasu na myślenie o tym, jakie cechy powinna posiadać miłość naszego życia albo co inni na to powiedzą. W końcu jesteśmy gotowi zaakceptować naszego partnera takim, jaki jest naprawdę”.

Na którym etapie jesteś?

może Ci się spodobać