trening mózgu inteligencja

Trening mózgu – rozwijanie inteligencji

5 udostępnień
5
0
0

Współcześnie inteligencję definiuje się jako rzeczywistą zdolność umysłową albo grupę zdolności, ale także jako poziom wykonywania zadań. Dysponujemy kilkoma rodzajami inteligencji, a część z nich rozwija się z wiekiem.

Trening rozwijający inteligencję może pomóc wykształcić lub znacznie wzmocnić tzw. zachowania inteligentne społecznie. Rozumie się przez to takie zachowanie, które jest kierowane przez percepcję, pamięć, rozumowanie i rozwiązywanie problemów (a nie instynkt czy reakcje warunkowe). Trening rozwijający inteligencję jest szczególnie polecany osobom, które mają problemy z kontrolowaniem emocji, co powoduje problemy w życiu zarówno prywatnym, jak i zawodowym lub w szkole. Rozwijając inteligencję mamy większą kontrolę nad naszym funkcjonowaniem w życiu codziennym, minimalizujemy ryzyko pochopnych, niekorzystnych dla nas decyzji i możemy z większą świadomością realizować plany i zamierzenia.

Więcej o rodzajach inteligencji znajdziesz: https://mozgaktywacja.pl/trening-mozgu-oferta/inteligencja/

Uważa się, że pamięć jest swoistym „narzędziem” inteligencji, więc wzmacnianie jej funkcji poprzez trening pamięci rozwija inteligencję. W poprzednim treningu mózgu przedstawiliśmy ćwiczenia wspomagające pamięć. Badając osoby rozwiązujące zadania poznawcze zauważono, że wysoki poziom zarówno pamięci krótkoterminowej, jak i długoterminowej wiąże się z wysokim poziomem inteligencji. Mają one także większą objętość pamięci roboczej.

Zachęcamy także do treningu koncentracji i treningu percepcji.

Jeśli zaciekawiły Cię treningi mózgu, przeczytaj: Jak zachować sprawność mózgu przez długie lata?

może Ci się spodobać
trening mózgu koncentracja

Trening mózgu – koncentracja

Często ilość bodźców płynących z otoczenia jest za duża w stosunku do możliwości pamięci operacyjnej i mózg nie…
trening mózgu

Trening mózgu – percepcja

Trening percepcyjny jest fundamentem aktywizacji mózgu. Wspiera harmonijny rozwój dzieci i młodzieży, gdyż rozwijając zdolności wzrokowo-przestrzenne ćwiczy także…

Trening mózgu – pamięć

Ćwiczenie pamięci rozwija zdolność szybkiego i trwałego zapamiętywania oraz kojarzenia różnych informacji. Trening pamięci wzmacnia sprawność umysłu oraz…