trening mózgu inteligencja

Trening mózgu – rozwijanie inteligencji

1 udostępnień
1
0
0

Współcześnie inteligencję definiuje się jako rzeczywistą zdolność umysłową albo grupę zdolności, ale także jako poziom wykonywania zadań. Dysponujemy kilkoma rodzajami inteligencji, a część z nich rozwija się z wiekiem.

Trening rozwijający inteligencję może pomóc wykształcić lub znacznie wzmocnić tzw. zachowania inteligentne społecznie. Rozumie się przez to takie zachowanie, które jest kierowane przez percepcję, pamięć, rozumowanie i rozwiązywanie problemów (a nie instynkt czy reakcje warunkowe). Trening rozwijający inteligencję jest szczególnie polecany osobom, które mają problemy z kontrolowaniem emocji, co powoduje problemy w życiu zarówno prywatnym, jak i zawodowym lub w szkole. Rozwijając inteligencję mamy większą kontrolę nad naszym funkcjonowaniem w życiu codziennym, minimalizujemy ryzyko pochopnych, niekorzystnych dla nas decyzji i możemy z większą świadomością realizować plany i zamierzenia.

Więcej o rodzajach inteligencji znajdziesz: https://mozgaktywacja.pl/trening-mozgu-oferta/inteligencja/

Uważa się, że pamięć jest swoistym „narzędziem” inteligencji, więc wzmacnianie jej funkcji poprzez trening pamięci rozwija inteligencję. W poprzednim treningu mózgu przedstawiliśmy ćwiczenia wspomagające pamięć. Badając osoby rozwiązujące zadania poznawcze zauważono, że wysoki poziom zarówno pamięci krótkoterminowej, jak i długoterminowej wiąże się z wysokim poziomem inteligencji. Mają one także większą objętość pamięci roboczej.

Zachęcamy także do treningu koncentracji i treningu percepcji.

Jeśli zaciekawiły Cię treningi mózgu, przeczytaj: Jak zachować sprawność mózgu przez długie lata?

może Ci się spodobać
macierzyństwo zwierząt

Macierzyństwo Matki Natury

Ludziom macierzyństwo kojarzy się z opiekuńczością, łagodnością, z troską. W naturze istnieje wielka różnorodność w tym zakresie. Niemniej…