© Adobe Stock

Technika wyrównanego oddechu

1 udostępnień
1
0
0

Oddech jest bezpośrednio związany z psychiką, a rytm oddechu zmienia się pod wpływem myśli, nastrojów i uczuć. Nasz stan zdrowia i samopoczucie, a nawet sposób myślenia i stan ducha nierozerwalnie wiążą się z tym, jak oddychamy.

Obserwując oddech szybko zorientujemy się, że rytm oddechu zmienia się znacznie w zależności od tego, co robimy i co czujemy. Przyśpiesza wraz z fizycznym zmęczeniem albo emocjonalnym niepokojem, a spowalnia w czasie snu lub gdy jesteśmy odprężeni.

Prosta technika oddechowa wyrównanego oddechu szybko i skutecznie pomaga wyciszyć umysł, odreagować napięcie i stres. Jest doskonała przed zaśnięciem i w razie problemów z bezsennością.

Znajdź chwilę dla siebie, usiądź lub połóż się wygodnie z wyprostowanym kręgosłupem i pooddychaj kilka minut tą techniką.

Sylwia Buczak
Sztuka Dobrostanu

Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco

może Ci się spodobać

Farma Kowalskiego

Współcześnie, w dobie zmian klimatycznych społeczna odpowiedzialność biznesu, niezależnie czy mamy do czynienia z wielkimi przedsiębiorstwami czy małymi…

7 polskich super foods

Marzenie (prawie) każdej kobiety: lekka sylwetka, sprężysty krok, lśniąca i promienna cera, błyszczące oczy. Nie trzeba stosować modnych…