Biznesmen z siekierą
© Adobe Stock

Te zawody najczęściej wybierają psychopaci

0 udostępnień
0
0
0

Business Insider przedstawia 10 zawodów, w których świetni są psychopaci. Na podstawie lektury książki brytyjskiego psychologa Kevina Duttona „Mądrość psychopatów: czego święci, szpiedzy oraz seryjni mordercy mogą nauczyć nas na temat sukcesu” portal stawia tezę o tym, że ludzie ci z reguły źle odnajdują się w zawodach wymagających empatii, natomiast doskonale sprawdzają się w zarządzaniu oraz podejmowaniu decyzji. Kim więc często zostają psychopaci?

Szefami kuchni, kapłanami, policjantami, urzędnikami i pracownikami służby cywilnej, sprawdzają się w handlu, dziennikarstwie, są wyśmienitymi, precyzyjnymi chirurgami, CEO, prawnikami, prezenterami telewizyjnymi i radiowcami.

„Wielu z nich piastuje wysokie stanowiska, które dają im władzę, pozwalają sprawować kontrolę nad innymi, manipulować nimi, wykorzystywać do swoich celów” – czytamy. Dutton nazywa takich ludzi „funkcjonującymi psychopatami”. Zauważa też u nich zamiłowanie do „wprowadzania porządku”, a także fakt, iż cechuje ich wysoki poziom charyzmy. Aż dziwne, że w rankingu tym zabrakło zawodu… polityka.

Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco

może Ci się spodobać