Ciało podąża za umysłem

Od zabarwienia i natężenia myśli zależą nasze emocje i działania, które podejmujemy. Również ciało odpowiada na to, co dzieje się w naszej głowie.
1 udostępnień
1
0
0

Wszystko musi być w równowadze. Nie możemy ciała i umysłu traktować oddzielnie. Nasze myśli wpływają bezpośrednio na nasze samopoczucie. Od zabarwienia i natężenia myśli zależą nasze emocje i działania, które podejmujemy.

Również ciało odpowiada na to, co dzieje się w naszej głowie. Dlatego jeśli czujesz w ciele dużo napięć, warto przyjrzeć się także swoim myślom.

Wszystko, w co wierzy umysł, to, jakie masz przekonania, decyzje, wnioski, opinie – to wszystko znajduje odzwierciedlenie w ciele. Można powiedzieć, że nasze ciało jest stale programowane przez nasze myśli, emocje i przekonania.

Często te działania są nawykowe, nieuświadomione. Dlatego nawet nie zauważamy, że same sobie szkodzimy. A gdy pojawia się jakikolwiek ból albo dyskomfort, nie chcemy go czuć ani zrozumieć. Sięgamy po tabletkę i pędzimy dalej.

Zwalniamy dopiero wtedy, gdy dopadnie nas naprawdę poważna choroba. Ale tak nie musi być. Jeśli nauczysz się słuchać swojego ciała i być z nim w kontakcie, bez problemu zaczniesz odczytywać te sygnały.

Ciało reaguje na to, co dzieje się w umyśle

Jeśli nie przestaniesz analizować, oceniać, żyjesz według schematów, wierzysz w jedną (swoją) prawdę, zakładasz, że wszystko ma dziać się i wyglądać w określony sposób i nie ma miejsca na odstępstwa. Twój umysł jest bardzo sztywny, świat widzisz w czarno-białych barwach. Lubisz mieć kontrolę, inaczej czujesz cierpienie i udrękę.

Jesteś surowa dla siebie i dla innych. Jesteś surowa dla swojego ciała, bo sztywny umysł nie jest sprzymierzeńcem ciała. A ono to czuje i odbiera.

Tylko że my często jesteśmy ślepe na te reakcje. Jak często zadajesz sobie pytanie, jak się czujesz w danym momencie, czy jest Ci wygodnie?

Jeśli nie masz kontaktu ze swoim ciałem, w ogóle sobie nie zadajesz tych pytań. Żyjesz w głowie, żyjesz na autopilocie, pędzisz, wymagając od ciała sprawności i… posłuszeństwa.

Tymczasem ciało chce dla nas dobrze, wysyła sygnały, które mają za zadanie zatrzymać Cię i zwrócić uwagę na Twój styl życia. Nie tylko na dietę, aktywność, czas wolny, ale także na myśli, które mieszkają wygodnie w Twojej głowie.

To właśnie czarne, negatywne myśli mogą powodować wiele napięć i usztywnień w Twoim ciele, Praca ze swoim nastawieniem, sposobem myślenia może wpłynąć kojąco na stan Twojego ciała. Bo rozluźniony umysł to rozluźnione ciało.

może Ci się spodobać
Jak stres wpływa na życie

Jak stres wpływa na życie?

Żyjemy w czasach, kiedy jesteśmy narażeni na stres ciągle i długotrwale. A to nie jest wskazane. Jak objawia…

Zawsze masz wybór

Zdarzyło Ci się utknąć w jakiejś sytuacji i powtarzać  jak mantrę: „Nie mam wyboru”? Pewnie wiele razy. Przypomnij…