© Adobe Stock

Sztuczna inteligencja zrobiła nas w balona

4 udostępnień
4
0
0

W lipcu na anglojęzycznym portalu Hacker News ukazał się arcyciekawy artykuł, dotyczący produktywności. „Czujesz się bezproduktywny? Przestań tak dużo myśleć” – tak brzmiał jego tytuł. Okazuje się, że była to jedyna część tekstu napisana przez człowieka. Resztę stworzyła sztuczna inteligencja na podstawie specjalnego algorytmu. Nikt się jednak nie zorientował, a tekst okazał się hitem internetu. Post na Facebooku zyskał mnóstwo polubień i udostępnień.

Dopiero po dłuższym czasie Liam Porr, student Uniwersytetu Kalifornii w Berkeley, ujawnił, że to jego sprawka. Na przestrzeni całego miesiąca student stworzył całą serię postów „pisanych” przez algorytm GPT-3.

„OpenAI, twórca algorytmu GPT-3 udostępnił go w formie prywatnej bety ograniczonej liczbie developerów. Według twórców jest to jedno z najlepszych narzędzi do generowania tekstu, a jego użytkownicy zwracają uwagę na jego zdolność do tworzenia tekstu przypominającego różne rejestry i style” – czytamy na portalu Spider’s Web.

Wciąż nie doceniamy potencjału sztucznej inteligencji. Już teraz GPT-3 potrafi w niektórych sytuacjach generować zdania, które brzmią tak naturalnie, jak stworzone przez człowieka. W zasadzie… humaniści już mogą zacząć się bać o swoje miejsca pracy!

może Ci się spodobać

Chiny: koniec testowania na zwierzętach!

Wiele marek kosmetyków, które zapewniają na swoich etykietkach „nie testujemy na zwierzętach”, rzeczywiście ich nie testuje… przynajmniej w…
Pomniki "Oskarów" w Hollywood

Oscary po nowemu

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej zamierza wprowadzić nowe zasady przyznawania nominacji w kategorii „najlepszy film”: Scenariusz filmu…