Szaleni, ale wolni – o rozwoju, który nie jest ani poprawianiem, ani ulepszaniem siebie

58 udostępnień
58
0
0
„Nic nie musisz w sobie zmieniać, jesteś doskonały taki, jaki jesteś” – twierdzi Dominika Radwańska, psychoterapeutka, socjolożka, diet coach. O swojej koncepcji rozwoju i życiu w radykalnej prawdzie opowiada w książce „Szalona, ale wolna”.

Jeśli czujesz się przeterapeutyzowany, przeszkolony, przeintelektualizowany, jeśli włożyłeś mnóstwo pracy w osobisty rozwój, a nadal nie czujesz wielkiej zmiany w swoim życiu, nadal jesteś na bakier z odczuwaniem szczęścia, ta książka jest dla ciebie. Być może właśnie dzięki niej pojawi się iskra, doznasz olśnienia, zyskasz nowe spojrzenie na siebie samego i wszystkie elementy układanki, z jakich składa się twoje życie, znajdą właściwe miejsce.

Co czeka cię w tej podróży? Z książki dowiesz się między innymi, że:

Aby być wolnym, trzeba być szalonym

Żyjemy w systemie, który gloryfikuje myślenie. Normą jest zawierzać umysłowi. Normą jest przyjmować, że nasze myśli są Prawdą. W rzeczywistości jednak są one jedynie projekcją. Stają się naszym więzieniem, bo wszystkie ukierunkowane są na dwie zmienne: bycie akceptowanym bądź unikanie odrzucenia, a to zamyka nas w mentalnej klatce. Wolność zaczyna się, gdy myśl przestaje rządzić naszym postrzeganiem rzeczywistości. Gdy tak się dzieje, gdy przestajesz uznawać to, co uchodzi za normę, stajesz się outsiderem, wyrywasz się systemowi i niechybnie zyskujesz etykietę szaleńca, ale… zaczynasz żyć naprawdę.

Prawda jest miłością

Prawda dzieje się tu i teraz. Ty jesteś tu i teraz. Innego nieba niż tu i teraz nie będzie. Tu i teraz jesteś doskonały taki, jaki jesteś i nic nie musisz zmieniać, nic ulepszać ani naprawiać. Rozwój jest niczym więcej, jak podążaniem za Prawdą, poczuciem jedności ze wszystkim, poczuciem przenikania się wszystkiego. Cudowna prawda brzmi: „wystarczy być sobą”!

Rozwój to porzucenie kontroli

Kontrola, przekonanie, że mamy na coś wpływ, to tylko iluzje, manifestacje naszego ego. Alternatywą dla kontroli jest zaufanie do życia.

Nie myśl, doświadczaj!

„Doświadczenie jest najtwardszym i jedynym dowodem, zdolnym przekonać umysł, że się myli. Z doświadczenia płynie ROZPOZNANIE. Rozpoznanie to pewność. Nigdy nie wmawiaj sobie czegoś, czego nie doświadczyłeś”.

***

„Kiedy wierzysz w jakąś myśl, staje się ona przekonaniem, pewnością. Przeradza się w stale obecne poczucie, że taka jest prawda. Dlatego nie możesz rozpoznać jej jako fałszywej. Jedynym sposobem na to, by przestać jej zawierzać, to uwierzyć, że naprawdę jesteś niewinny, naprawdę niczego nigdy nie uczyniłeś i że piękna i cudowna prawda o Tobie, bez względu na to, co sam o sobie myślisz, jest prawdziwa. Każda wątpliwość jest myślą. Podważanie twojej doskonałości takim, jakim TERAZ jesteś, pochodzi z myśli”.

Widzieć prawdziwie to…

„…nic innego, jak CHCIEĆ WIEDZIEĆ, CO NAPRAWDĘ CZUJESZ, dłużej tego nie osądzając, nie krytykując, nie zabraniając sobie i nie próbując zmienić tego, co czujesz, choćby to, co czujesz było przez ciebie (czyli program wgrany w procesie socjalizacji) nie do zaakceptowania”.

Harmonia

„Nierównowagę można obserwować tylko mając ograniczony punkt widzenia, ale kiedy go poszerzymy – zobaczymy, że całość ZAWSZE jest w równowadze, bo wszystko wydarza się wewnątrz. (…) To, co się przejawia w pojedynczym osobniku (zwierzęciu czy człowieku), jest efektem działania JEDNEJ siły odśrodkowej, działającej w tym samym momencie we wszystkich i we wszystkim oraz na wszystkich i na wszystko. Wszystko musi pozostawać w nieustannej równowadze, bo żadna część całości nie jest zdolna przekształcić się niezależnie od pozostałych”.

Oświecenie

„Oświeceni Mistrzowie, zapytani o to, co zmieniło się w ich życiu po doświadczeniu oświecenia, odpowiadają, że nic się nie zmieniło, a jednocześnie wszystko się zmieniło. Życie wydarza się samo z siebie, zawsze nieprzewidywalne, zawsze żywe, zawsze dobre – tym, co się zmienia jest wewnętrzna cisza w miejsce tych wszystkich niezbędnych i ważnych myśli, o których MYŚLAŁEŚ, że coś czynią. Żadna z nich nigdy nie uczyniła nic, poza zakłóceniem wewnętrznego spokoju”.

Książkę “Szalona, ale wolna” kupisz TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

może Ci się spodobać

7 najlepszych filmów o końcu świata

W pandemicznej rzeczywistości, czyli od marca tego roku, niezwykłą popularnością cieszą się filmy utrzymane w apokaliptycznym klimacie. Focus…