krokodyl
© Adobe Stock

Światowe marki odzieżowe rezygnują ze skór zwierząt egzotycznych

0 udostępnień
0
0
0

Portal Veg News donosi, że firma odzieżowa PVH Corp, do której należą tak kultowe modowe marki jak Calvin Klein czy Tommy Hilfiger, ogłosiła, że rezygnuje z wykorzystywania skór dzikich zwierząt – krokodyli i węży, do produkcji swoich ubrań. Dołączyła tym samym do światowej czołówki projektantów takich jak Chanel i Hugo Boss. Oni już jakiś czas temu wprowadzili w życie zmiany mające na celu zmniejszenie wpływu przemysłu odzieżowego na klimat, większe poszanowanie praw zwierząt oraz, co ważne w obliczu światowej pandemii, zmiany eliminujące ryzyko chorób odzwierzęcych. Według wypowiedzi rzecznika PVH Corp, takim działaniem firma chce zachęcić inne marki odzieżowe do zastosowania podobnych rozwiązań.

Jest to kolejny krok, po eliminacji w procesie produkcyjnym naturalnych futer i kaszmiru, który, cytując rzecznika firmy, ma na celu „popchnięcie świata mody w pozytywną stronę”. Decyzja PVH Corp została z radością przyjęta przez największą organizację w USA walczącą o prawa zwierząt, PETA, której aktywiści w symbolicznym geście wysłali zarządowi koncernu wegańskie czekoladki.

Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco

może Ci się spodobać
rekruter

Rozwój zawodowy: trudne życie rekrutera

Puls HR zebrał kuriozalne opowieści zawodowych rekruterów. Okazuje się, że szukający pracy potrafią przyjść na rozmowę z rodzicami lub pod wpływem alkoholu.