„Pani Doubtfire”, materiały promocyjne

Supertata w 7 filmowych odsłonach

1 udostępnień
1
0
0

6. „Pokój syna” – ojcowie też płaczą

20 lat temu przejmujący włoski dramat „Pokój syna” zdobył Złotą Palmę w Cannes.

W postać filmowego Giovanniego, ojca i wziętego psychoanalityka, specjalizującego się w „leczeniu dusz” wcielił się Nanni Moretti, który przekonująco ukazał oblicza przeżywanej przez mężczyznę rozpaczy.

Rozpacz przychodzi pewnego niedzielnego poranka. Giovanni ten dzień ma spędzić z synem, Andreą, jednak pilne wezwanie pacjenta sprawia, że pierwotne plany są zmienione. Ojciec jedzie na wizytę, a Andrea postanawia wybrać się z przyjaciółmi na nurkowanie. Niestety, podczas młodzieżowego spotkania dochodzi do wypadku, w którym syn Giovanniego ginie.

W życie szczęśliwej dotąd rodziny wkracza mrok. Ojciec pogrąża się w poczuciu winy, w rozmyślaniach: co by było, gdyby? (gdyby ten cholerny pacjent nie zadzwonił, gdyby on jednak nie odpowiedział na to wezwanie), w zaklinaniu rzeczywistości, zaprzeczaniu stracie, w oskarżeniach, racjonalizowaniu, słowem, w kolejnych fazach przeżywania żałoby. Bo jak zaakceptować to, czego zmienić się nie da? Czym załatać wiejącą pustką dziurę w sercu? Jak ma to zrobić mężczyzna, ojciec i lekarz dusz, którego dusza wpadła w czarną otchłań?

Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco

może Ci się spodobać
książki nagrodzone

Prezentownik: 7 nagrodzonych książek

W poszukiwaniu wartościowych książek nierzadko kierujemy się wysokimi notami literackich krytyków i śledzimy werdykty jury książkowych konkursów, zwłaszcza…

7 obrazów Anny Bilińskiej

6. Portret młodego pianisty Józefa Hofmanna, 1890 rok Clark usłyszał o Hofmannie, gdy jedenastoletnim pianistą, zakontraktowanym na serię…