„Pani Doubtfire”, materiały promocyjne

Supertata w 7 filmowych odsłonach

1 udostępnień
1
0
0

Filmów poruszających kwestię ojcostwa jest wiele. W Dniu Ojca przypominamy kilka z tych, w których tatusiowie dokonują rzeczy niemożliwych, dowodząc siły tacierzyńskiej miłości i uświadamiają, jakie aspekty bycia tatą są ważne.

1. „Pani Doubtfire” – tato opiekun

„Pani Doubtfire” to historia zbudowana wokół rodziny Hillardów. Po kilkunastu latach bycia razem państwo Hillardowie rozwodzą się. Dla Daniela Hillarda (męża) rozwód to tylko jedno z pasma niekorzystnych zdarzeń. Hillard traci pracę, sąd ogranicza mu prawa rodzicielskie, a wokół jego eksżony (Sally Field) zaczyna kręcić się przystojny Stu (Pierce Brosnan).

Zdesperowany eksmąż, ale przede wszystkim ojciec, wpada na szalony pomysł, dzięki któremu – mimo ograniczonych praw – mógłby znów mieć intensywny kontakt ze swoimi dziećmi. Daniel Hillard postanawia zostać… nianią. Do własnej rodziny wbija się w przebraniu starszej pani (Euphegenia Doubtfire). Wcieliwszy się w rolę wielofunkcyjnej gosposio-opiekunki, gotuje, sprząta i oczywiście wychowuje swoje pociechy.

Jako że kreacja postaci Hillarda przypadła niesamowitemu aktorowi Robinowi Williamsowi, który swoim talentem komicznym potrafił rozbawiać i wzruszać widza do łez, w dwugodzinnej „Pani Doubtfire” okazji do śmiechu i wzruszeń nie brakuje. Williams jako tato Hillard w babskim wydaniu zachwyca. To superopiekun, towarzysz i przyjaciel. Stanie na głowie i góry przeniesie, aby jego dzieci czuły się zaopiekowane i szczęśliwe. Przebranie niejako pozwala mu zaprezentować się najbliższym w nowej, lepszej odsłonie siebie, pozwala zbliżyć się do nich bez bagażu przeszłości, z czystą kartą. Jakby dopiero kamuflaż wyzwolił w nim autentyczność i niesamowite zasoby kreatywności oraz wrażliwości.

Jeśli tak działa przebieranie się w damskie ciuszki… ojcowie, wkładajcie kiecki! 😊

może Ci się spodobać
władysław starewicz

Bajka o zakochanym żuku

W Światowym Dniu Animacji nie sposób nie wspomnieć o jednym z ojców filmu lalkowego, Władysławie Starewiczu. Spod jego…