© Adobe Stock

Sposoby na oszczędzanie pieniędzy podczas kryzysu

0 udostępnień
0
0
0

Newsweek podpowiada, jak zostać „finansowym ninja” podczas kryzysu i jak zatrzymać przy sobie choć część pieniędzy, które co miesiąc „gdzieś nam się rozchodzą”. Oto kilka naprawdę prostych sztuczek.

  • Sprawdź, czy nie masz zapomnianego konta bankowego, z którego od lat nie korzystasz. Może się ono okazać generatorem kilkuzłotowych opłat każdego miesiąca (wystarczy pójść do swojego banku i poprosić o sprawdzenie w centralnej informacji o rachunkach bankowych!).Wdróż w życie zasadę: „nie korzystam, to nie płacę”.
  • Gdy potrzebujesz dostępu do jakiejś platformy (jak Netflix), by obejrzeć jeden serial czy jeden film, nie ma sensu kupować dostępu, wystarczy karta podarunkowa na określoną kwotę.
  • To samo tyczy się subskrypcji różnych usług – prenumerat, aplikacji.
  • Przed podpisaniem umowy z operatorami internetu czy telewizji powinniśmy zastanowić się, czy faktycznie warto zobowiązać się na dłuższy okres (np. na dwa lata) i nie móc wówczas zmienić oferty. Usługi to nie małżeństwo!
  • Przy planowaniu większych zakupów, np. sprzętowych, warto użyć internetowej porównywarki cen.
  • Wyłączaj urządzenia z prądu: nowe sprzęty z kategorii „smart” mają funkcję ograniczania poboru prądu z gniazdka podczas czuwania, ale starsze już niekoniecznie. Warto się tym zainteresować.
może Ci się spodobać

Wynalazek, który odmienił świat: rower

Epidemia koronawirusa wywołała ponowny wzrost popularności transportu dwukołowego na całym świecie. Z tej okazji National Geographic przypomina historię roweru:…