© Adobe Stock

Robienie selfie pomaga podwyższyć samoocenę

0 udostępnień
0
0
0

Każdego dnia ludzie wrzucają do sieci miliony selfie – 21 czerwca został nawet ogłoszony Międzynarodowym Dniem Selfie! Okazuje się, że najnowsze ustalenia naukowców potwierdzają tezę, iż pozytywne zdjęcia, w tym selfie, z których jesteśmy szczególnie zadowoleni, pomagają nam walczyć z depresją, podnieść samoocenę i zachować dobry nastrój.

Pisze o tym na łamach portalu psychreg.org Peter Wallace, specjalista od lat piszący na temat profilaktyki problemów zdrowia psychicznego, absolwent uniwersytetu w Edynburgu.

Udowodniono naukowy związek pomiędzy poprawą nastroju i tworzeniem pozytywnych wspomnień a dzieleniem się nimi w internecie na zdjęciach. Szczególnie zbawienny wpływ może mieć także zdjęcie, na którym pozujemy razem z czworonożnymi członkami rodziny.

Specjalista radzi, jak zrobić dobre selfie: generalnie najlepsze są te w dziennym, naturalnym świetle, ewentualnie w zacienionych pomieszczeniach. Należy zwracać uwagę na to, by ich wrzucanie nie stało się obsesyjne – bo to oznacza utratę kontroli nad całym procesem bądź uzależnienie swojego nastroju od komentarzy w internecie.

Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco

może Ci się spodobać
kobieta kupująca mięso

Świat wreszcie traci apetyt na mięso

Globalne spożycie białka odzwierzęcego rosło nieubłaganie przez ostatnie sześć dekad, ale pandemia zmieniła ten trend – donosi Forsal.…

Bieganie pomaga „naoliwić mózg”

Bieganie to, obok medytacji, sprawdzony „fitness dla mózgu” – przekonuje portal Focus. Przytacza na potwierdzenie wyniki badań różnych…