© Adobe Stock

Rekrutacja po nowemu

0 udostępnień
0
0
0
Jakub Korus z Newsweeka opisuje, jak wygląda szukanie pracy w nowej postpandemicznej rzeczywistości.

Według niego rekruterzy oraz pracodawcy w ostatnim czasie ewidentnie się rozbestwili (nie informują wprost, jaka jest forma zatrudnienia, podają nieprecyzyjne kwoty wynagrodzeń, zastrzegają, że np. nie chcą zatrudniać kobiet, podczas rekrutacji męczą bezcelowymi, abstrakcyjnymi pytaniami). Dlatego też dziennikarz stworzył krótki poradnik dla aplikujących. Sprawdź, jak dobrze się zaprezentować i nie dać się zmanipulować:

  1. Sprawdź, czy ogłoszenie o pracę zawiera wszystkie najważniejsze informacje dotyczące rodzaju stanowiska, formy zatrudnienia oraz zakresu obowiązków.
  2. Jeżeli aplikujesz online, wymagaj tego, aby poprowadzono cię za rękę. Rekruter powinien pomóc w razie problemów ze spotkaniem online na Zoomie czy Skype.
  3. Doprecyzuj przez telefon wszystkie informacje, które ogólnie przedstawiono ci na etapie ogłoszenia. Sprawdź, czy nie ma rozbieżności.
  4. Na spotkaniu nie ma nic złego w pytaniu o to, czy branża jest stabilna i jak wygląda kondycja finansowa firmy po ostatnim kryzysie.
  5. Firmy coraz częściej zadają kandydatom „prace domowe” i przeróżne zadania. Warto poznać wszystkie szczegóły i dopytać, na czym dokładnie będzie to polegać.
  6. Możesz wymagać zaprezentowania oferty na piśmie.

Dziennikarz podpowiada także, na jakich profesjonalnych portalach poszukiwać pracy i wymienia m.in. LinkedIn, pracuj.pl, stepstone.pl i nofluffjobs.com (to platforma nastawiona na branżę IT).

może Ci się spodobać

Raport o stanie świata

Ludzi na Ziemi jest coraz więcej, ale stanowimy zaledwie 0,01 proc. wszystkich stworzeń żywych na naszej planecie. Mimo…