© Adobe Stock

Polacy – szczerzy ze sobą w związku i w łóżku? Ankieta Onetu

0 udostępnień
0
0
0

Portal Onet przeprowadził badania na próbie 20 tysięcy osób (wzięło w nich udział 50 proc. kobiet i 50 proc. mężczyzn, z czego większość badanych była pomiędzy 40 i 50 rokiem życia; głównie w stałych relacjach). Badanie dotyczyło tego, czy pary szczerze rozmawiają ze sobą o problemach w sypialni. Jakie są jego wyniki? 75 proc. ankietowanych rozmawia o problemach w sypialni. Ponad połowa osób o tego typu trudnościach dyskutuje z partnerem. 17 proc. kobiet o problemach w łóżku rozmawia również z przyjaciółką bądź przyjacielem. U mężczyzn odsetek ten jest niższy – tylko 9 proc. mężczyzn decyduje się zasięgnąć rady przyjaciela – czytamy. Aż 42 proc. rozmawia szczerze na temat satysfakcji seksualnej lub jej braku. A ci, którzy coś ukrywają – jakie mają powody? Okazuje się, że kobiety zwykle boją się urazić swoich partnerów, mężczyźni zaś nie mają nadziei, że szczera rozmowa cokolwiek zmieni. 44 proc. mężczyzn stwierdziło, że nie ma problemu z erekcją, natomiast ponad połowa wszystkich badanych uważa, że jej brak mógłby znacząco wpłynąć na samoocenę mężczyzny. Jest nieźle w kwestii otwartości na środki wspomagające wzwód: co czwarta osoba zadeklarowała, że nie miałaby problemu z ich regularnym stosowaniem.

Pokolenie dzisiejszych 40- i 50-latków ewidentnie chce dłużej cieszyć się seksem i szczerze o nim rozmawiać, to pozytywny trend. Jeszcze przed dekadą 50-latek w kontekście potrzeb seksualnych wydawał się tematem tabu lub anomalią.

może Ci się spodobać

Zrobić atut z „inności”

Zamiast skupiać się na problemie, skoncentrujmy się na szukaniu rozwiązań – z takiego założenia wyszedł Piotr Sajdak ,…
jak dbać o związek

Jak dbać o związek podczas pandemii

Dr Melisa Franco, doktor psychologii z Uniwersytetu Maryland, radzi jak odpowiednio dbać o związek podczas trudnego czasu, jakim…