home office
© Adobe Stock

Polacy nie chcą wracać z home office

0 udostępnień
0
0
0

Tylko co dziesiąty pracownik chciałby wrócić z home office do biura na stałe. Większość ma nadzieję, że praca zdalna stanie się domyślnym sposobem świadczenia pracy, a nie, jak do tej pory, wyjątkiem od reguły. Tak wynika z raportu firm ManpowerGroup i HRlink, cytowanego przez Business Insider. Badanie online przeprowadzono na grupie 130 firm oraz 558 pracowników w sierpniu.

„Aż 88 proc. zapytanych przez ManpowerGroup i HRlink zatrudnionych chciałoby pozostać, w różnym zakresie, przy home office. W tej grupie 13 proc. osób oczekuje, że będzie mogło pracować z domu w pełnym wymiarze swojego czasu pracy. O modelu hybrydowym, czyli częściowo w biurze i częściowo w trybie zdalnym, mówi 75 proc. ankietowanych” – czytamy na stronie raportu.

Ale najwyraźniej taka forma pracy spodobała się także zarządom firm! 55 proc. badanych pracodawców planuje pozostać przy pracy zdalnej: 2 proc. chce kontynuować home office w pełnym wymiarze czasu pracy, a 53 proc. planuje zastosowanie modelu rotacyjnego.

Jakie korzyści płyną z pracy zdalnej dla badanych? Dla pracodawców to przede wszystkim oszczędność wynikająca z braku konieczności prowadzenia biura, a dla pracowników odzyskany czas, który tracili na dojazdy. Cywilizacyjne koszty home office oczywiście istnieją: to poczucie osamotnienia i niejednokrotnie większa presja. Niemniej wydaje się, że jakoś sobie z tym radzimy.

może Ci się spodobać
najbardziej odżywcze pokarmy

Najbardziej odżywcze pokarmy świata

Awaken.com publikuje listę 50 produktów spożywczych z całego świata, które posiadają największą liczbę składników odżywczych, witamin, minerałów, antyoksydantów.…