IQOS © Adobe Stock

Podgrzewacz tytoniu pomoże… rzucić palenie

0 udostępnień
0
0
0

Palaczom, którzy zmagają się z nałogiem i „próbowali już wszystkiego” w sukurs przychodzi niespodziewany sojusznik: podgrzewacz tytoniu IQOS – czyli malutki kieszonkowy inhalator, który podgrzewa tytoń, ale go nie spala i dzięki temu nie uwalnia toksycznych substancji smolistych.

W amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków zapadła decyzja o wpisaniu go na listę „produktów tytoniowych o zmodyfikowanym ryzyku”. Co to oznacza w praktyce?

Portal naTemat tłumaczy komunikat opublikowany na stronie resortu: produkt ten może być wykorzystwany do promocji zdrowia publicznego. Uznano bowiem, że może pomóc palaczom tradycyjnych papierosów wyjść z nałogu, a także ograniczyć ilość przyjmowanych do organizmu szkodliwych substancji – naturalnie pod warunkiem całkowitego przestawienia się na podgrzewacze.

Dyrektor ds. produktów tytoniowych amerykańskiego resortu, Mitch Zeller, stwierdził, że dane dostarczone przez producenta potwierdzają skuteczność stosowania podgrzewacza tytoniu w odzwyczajaniu się od palenia tradycyjnych „fajek”.

Stany Zjednoczone najwyraźniej stwierdziły, że skuteczniejsza od otwartego tępienia nałogu będzie polityka redukcji szkód. Zamiast terapii szokowej, stopniowe ograniczanie złych nawyków – dla części uzależnionych na pewno okaże się to błogosławieństwem.

może Ci się spodobać

Podaruj sobie czułość!

Trenerka Dagmara Gmitrzak na łamach Zwierciadła zwraca się do osób spragnionych czułości. Gdy nasz organizm domaga się endorfin…
Model biznesowy Tesli

Niezwykły model biznesowy Tesli

Tesla jest jak Windows: dzięki zastosowaniu modelu biznesowego, który oferuje użytkownikom darmowe aktualizacje software’u, zbudowała bazę stałych, wiernych…