© Kino Samolotowe APRON ALFA Lotnisko Piła – EPPI

Pierwsze na świecie kino samolotowe

0 udostępnień
0
0
0

Wygląda na to, że kino samochodowe to już przeżytek! Teraz modne staje się oglądanie filmów z kabin swoich „zaparkowanych” samolotów! Prekursorem tego oryginalnego trendu jest Polska.

Polsat News pisze o niesamowitym widowisku: w Pile w sobotę 25 lipca odbył się pierwszy na świecie seans kina samolotowego. Piloci obejrzeli film z kabin swoich maszyn zaparkowanych na tamtejszym lotnisku – wzięło w nim udział około 20 maszyn. W ramach debiutanckiego seansu wyświetlono hiszpański dramat „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”.

– Kiedy ludzie nie mogli siedzieć w kinach ze względu na wszystkie obostrzenia, zostały zorganizowane kina samochodowe. My zrobiliśmy ten kroczek dalej. Skoro jest kino samochodowe na lotnisku, to zróbmy kino samolotowe – powiedział w rozmowie z Polsatem Jędrzej Król z Aeroklubu Ziemi Pilskiej. – Starałem się wyszukać drugiego takiego kina i nie znalazłem. Możemy być jedynymi z pierwszych, jak nie pierwszymi na świecie!

Samoloty ustawiono według wielkości – tak aby nikt nikomu… nie zasłaniał. Wprawdzie piloci bardziej życzyli sobie obejrzeć hit „Top Gun” z Tomem Cruisem w niezapomnianej roli wojskowego pilota, jednak stanęło na historii najsłynniejszego z bossów. Z „Top Gun” może uda się następnym razem.

Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco

może Ci się spodobać

Polski kandydat do Oscara

Jeżeli ktoś nie kojarzy najnowszego filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta „Śniegu już nigdy nie będzie”, może odetchnąć…

Medytacja szczególnie zalecana sportowcom

Awaken.com rozmawia z uznaną amerykańską trenerką triathlonistów Heather Hagan, która przedstawia korzyści płynące z regularnego medytowania przez osoby…