papuga szara afrykańska
© Adobe Stock

Papugi, które klną i obrażają ludzi. Sami je tego uczymy!

0 udostępnień
0
0
0

Uważaj, czego uczysz zwierzę! To świadczy o tobie! Przekonali się o tym pracownicy Lincolnshire Wildlife Park we wschodniej Anglii. Podczas pandemii przygarnęli pięć papug. Okazało się, że wszystkie są… bardzo wulgarne!

Podczas pandemii wielu ludziom warunki bytowe pogorszyły się na tyle, że nie byli w stanie zapewnić bytu swoim pupilom. Tak też było z pięcioma szarymi żako – papugi Eric, Jade, Elsie, Tyson i Billy zostały przekazane parkowi przez różnych prywatnych właścicieli. Ponieważ wyglądały na dobrze zsocjalizowane, trafiły do jednego wspólnego areału na widoku dla zwiedzających. Jednak szybko okazało się, że nie tylko się nie dogadują, ale też wyrażają to w sposób… iście ludzki. Przekleństwa zaczęły być na porządku dziennym. Ptaki wzajemnie krzyczały na siebie „Fuck off!”, kiedy miały dosyć interakcji. Dyrektora parku Steve’a Nicholsa nazwały „grubym dupkiem”. Niestety, w ten sposób zaczęły zwracać się także do zwiedzających. Ci wprawdzie docenili talent ptaków do przeklinania i papugi na chwilę stały się lokalną sensacją, jednak (z uwagi na dobro odwiedzających park dzieci) postanowiono rozdzielić konfliktowe towarzystwo i przenieść do innych rejonów parku, gdzie nie będą już na widoku. Historię tę opisuje CNN – pamiętajmy, że to przestroga dla opiekunów zwierząt. Można powiedzieć, że energia, jaką włożysz w ich wychowanie na pewno do ciebie wróci!

może Ci się spodobać

Świnia też człowiek

Przejmujemy się losem psów czy kotów, z powodu ich straty przeżywamy żałobę, potrafimy je rozpieszczać, traktujemy je nawet…