Osiągnąłeś sukces? Zacznij się nim dzielić

7 udostępnień
7
0
0
Bogactwa nie zabierzesz do grobu, a możesz je pomnożyć… dzieląc się nim – twierdzi łódzki rentier Sławek Muturi.

Sławek Muturi w wieku 44 lat, inwestując w nieruchomości w Polsce, osiągnął niezależność finansową, która pozwoliła mu rzucić pracę i „przejść na emeryturę” wypłacaną z własnych oszczędności, a nie z ZUS. 10 lat później znalazł się w czołówce globtroterów, którzy zwiedzili wszystkie 190 krajów wchodzących w skład ONZ. Co więcej, w każdym z tych krajów był co najmniej dwukrotnie, a to już nie lada wyczyn, bo na świecie osób, które choćby raz odwiedziły wszystkie państwa ONZ jest zaledwie 120, może 150.

Łodzianin Muturi włada 12 językami. Do swojego bogactwa doszedł sam. Po studiach, gdy trafił do korporacji (nie byle jakich – A. Andersen oraz Deloitte), wszystkie zaoszczędzone pieniądze inwestował w lokale na wynajem. Dziś ma ich ponad 100, ale jak mówi do grobu ich ze sobą nie zabierze. Dlatego postanowił założyć Fundację Fridomia, która część mieszkań przeznacza na wspieranie potrzebujących i mieszkaniowo wykluczonych. W planach jest pomoc osobom w Polsce oraz w Kenii, bo Muturi ma po ojcu kenijskie korzenie. Jak można przeczytać na stronie Fundacji: „około jednej trzeciej jej portfela nieruchomościowego będzie wynajmowana – za darmo, tylko za opłaty administracyjne oraz licznikowe – potrzebującym np. matkom samotnie wychowującym dzieci albo podopiecznym domów dziecka, którzy osiągają pełnoletność, albo więźniom, którzy wyszli na wolność, albo zdolnym maturzystom z biednych rodzin. FF będzie im oferować pomoc mieszkaniową przez 1–3 lata, tak by stanęli na własne nogi”.

Muturi pewnie dalej będzie okrążał świat, bo jak zdradza w wywiadach, jest jak bocian – nie lubi zimy, więc na czas tejże w Polsce lubi wybyć w cieplejsze regiony globu. Czy takiemu szczęśliwemu, spełnionemu i bogatemu Polakowi w ogóle jeszcze się coś marzy?

„Oczami wyobraźni widzę, jak Fundacja Fridomia posiada w 2113 r. tysiące mieszkań na wynajem w Polsce i w Kenii i jak robi – rok w rok – solidną, dobrą robotę na rzecz pomocy potrzebującym. Jednocześnie przybliża Polskę Kenijczykom i Kenię Polakom” – odpowiada.

może Ci się spodobać

Stołówka marzeń

Działalność Gośki Mazur, szkolnej intendentki z Leżajska, to nie tyle przykład urzeczywistnienia kuchennych pasji, co dowód na to,…

Góry nagradzają przygotowanych

W dzikich górskich przestrzeniach można odnaleźć kojące widoki i świadomość, że potrafimy być niezależni od cywilizacyjnych udogodnień. Jednak…