Medytacja na rzecz pokoju

4 udostępnień
4
0
0

Mahatma Gandhi powiedział, że jeśli nie podoba nam się ten świat, jeśli chcielibyśmy, by wyglądał inaczej, najpierw sami musimy stać się tym, czego od świata oczekujemy.

Jeśli chcemy pokoju, musimy zaprzestać walki i…  stać się pokojem
Jeśli chcemy miłości, musimy zaniechać nienawiści i… stać się miłością
Jeśli marzymy o prawdzie, musimy wyzbyć się kłamstwa i… stać się prawdą
Jeśli pragniemy szacunku, musimy szanować innych
Jeśli chcemy być usłyszani, winniśmy zacząć słuchać
Jeśli pragniemy być widziani, nauczyć się widzieć…

„Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie”

Miliony ludzi na świecie podejmuje pracę nad sobą, by ich przemiana stała się globalną. Wierzą, że zaczynając od transformacji siebie, mogą uczynić świat lepszym. Niczym ta kropla, której znaczenie być może ginie w oceanie, lecz jednocześnie to właśnie ona jest tą, która potrafi wydrążyć skałę.

„Bądź kroplą, która drąży skałę”

Rok 2020, 2021 i obecny, dla wielu z nas stał się czasem pogłębionej refleksji, nad tym, co w życiu ważne i nad kondycją współczesnego świata. Wystawieni na próbę pandemii musieliśmy zmierzyć się z własnymi lękami i niepewnością. Doniesienia ze świata o postępujących skutkach zmian klimatycznych, jak i dzielące nasz kraj konflikty polityczne, wojna na Ukrainie, w wielu ludziach mocno zaburzyły poczucie spokoju i stan równowagi. Chaos, bezsilność, smutek, trwoga… poczucie niezrozumienia, niesprawiedliwości, krzywdy… złość, wściekłość, nienawiść…  – te dwa minione lata przepełnia energia niskich wibracji.

13 września 2020 roku o godz 18.00 odbyła się medytacja ogólnopolska w intencji pokoju. Próbowaliśmy razem zmienić to, co wywołuje u nas spadek energii. Spróbowaliśmy wyciszyć się, oczyścić z negatywnych emocji i poddać się uzdrawiającemu działaniu siły większej od nas samych. Siły ciszy i siły przestrzeni wolnej od naszych ziemskich projekcji.

Jako istoty duchowe możemy łączyć się bez względu na miejsce i czas. Łączyć się ze sobą i ze Wszechświatem we wspólnej intencji pokoju na świecie. Nadszedł czas by zbudzić ponownie tego dobrego ducha i zorganizować medytację w intencji pokoju na Ukrainie i na świecie.


Zawsze mamy wyjście. Wybór dobra. To nasze prawo do życia w godności, do życia w miłości, we wzajemnym poszanowaniu i w spokoju.

Atak jako reakcja na atak, tworzy więcej napięcia, stresu i strachu. Jeśli więc Twoim celem jest spokój, niech on właśnie będzie Twoją reakcją. Może być to trudne, gdyż naszym mimowolnym odruchem jest bronić się, lękać czy oddać atak. Niemniej taka reakcja odbiera nam całą moc i obniża nasze własne potencjały energii.

Pomyśl przed chwilę, jak się czujesz, kiedy bronisz się przed atakiem. Zazwyczaj jesteś wtedy zły, przerażony i wyprowadzony z równowagi. Kiedy rozpoznasz, że wybierasz strach, niepewność, atak czy surowy osąd, po prostu zatrzymaj się na chwilę i powiedz: „zamiast tego wybieram spokój”. I gdy poczujesz własny strach czy strach otoczenia, gdy poczujesz się atakowany lub zapałasz chęcią ataku, nim wykonasz jakiekolwiek dzialanie, połącz się z własnym sercem, pozostań w miłości i… wybierz spokój. To właśnie dzięki miłości w jednej chwili możesz uzdrowić w sobie cały ten opór i przerażenie oraz wszystkie atakujące Cię myśli. A gdy i to nie zadziała, ponownie zwróć się do swego serca, popatrz na siebie oczami miłości i wypowiedz te słowa:

„Kocham Cię, Przepraszam, proszę – Wybacz mi, Dziękuję”.

Pamiętaj, światło rozprasza każdy mrok, miłość wszystko uzdrawia. W obliczu zaistniałych wydarzeń pozwól zaświecić własnemu światłu jeszcze pełniej. Wpuść pokój do własnego serca. Wpuść pokój do swojego życia. Pozwól się sobie narodzić do życia w miłości i spraw, by pokój stał się dla Ciebie nowym drogowskazem. Okaż sobie dobroć. Weź głęboki oddech. Poczuj bicie swojego serca. Pokój stanowi prawdziwą siłę.

Niezwykle potężną jest osoba, która w życiu zawsze potrafi kierować się pokojem.

Medytacja, przypomni nam, że:

… wszyscy, bez wyjątku, jesteśmy… miłością.

Medytując w intencji pokoju, łączmy się z innymi , by łacząc się w przestrzeni naszych otwartych i kochających serc, doświadczyć prawdziwej istoty miłości.

Wznieśmy się ponad wszelkie mury podziałów i połączmy nasze serca, by uczynić najwyższe dobro”.

może Ci się spodobać
seksizm

Seksizm nasz powszedni

Na co dzień jest obecny w mediach, w polityce krajowej i międzynarodowej, w domach, na ulicy, w szkołach.…
kawa

Kawa – legalny narkotyk

Niezależnie od kraju czy kultury, sięga po nią codziennie gros ludzi na ziemi. Skąd nasze upodobanie do kawy?…