najbardziej odżywcze pokarmy
© Adobe Stock

Najbardziej odżywcze pokarmy świata

0 udostępnień
0
0
0

Awaken.com publikuje listę 50 produktów spożywczych z całego świata, które posiadają największą liczbę składników odżywczych, witamin, minerałów, antyoksydantów. Jakie są najbardziej odżywcze pokarmy?

Należy zwrócić uwagę, że niekoniecznie są to produkty szczególnie sycące: na przykład góra frytek albo potrawy z wielką ilością białego cukru nie zawierają wielu składników odżywczych, choć teoretycznie „zapychają” żołądek. Natomiast wymienione niżej produkty są po prostu turbozdrowe – lepiej sięgnąć po nie w ramach przekąski niż faszerować się tabletkami.

O tym, jakie są polskie super foods przeczytaj w tekście: 7 polskich super foods

Na liście superproduktów znalazły się między innymi: migdały (źródło witaminy F oraz magnezu), awokado (bogate w potas i antyoksydanty), kokosy (ich olej zawiera trójglicerydy, które są naturalnym źródłem energii), nasiona chia (znane i wykorzystywane w kuchni już w cywilizacjach Majów i Azteków – ich nazwa oznacza w języku Majów „siłę”; są źródłem żelaza, cynku i kwasów omega-3), jabłka (zawierają błonnik, pektynę, antyoksydanty), rukola (źródło witaminy K, A,C oraz wapnia), szparagi (prawdziwa bomba odżywcza, mają witaminy A, K, C, działają moczopędnie i oczyszczająco).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

może Ci się spodobać
sekret zdrowia Japończyków

Jaki jest sekret zdrowia Japończyków?

W Kraju Kwitnącej Wiśni po raz pierwszy w historii liczba osób mających 100 i więcej lat przekroczyła 80 tysięcy. Co robią Japończycy, że dożywają tak sędziwego wieku?