Nadzieja dla klimatu. Wyjątkowy dokument na Netflix

2 udostępnień
2
0
0

Od 22 września na Netflix Polska dostępny jest film dokumentalny „Kiss the ground”, którego twórcy stawiają tezę, że zmiany klimatu są odwracalne, a klucz do zmiany leży w naszych rękach.

W „Kiss the ground” w rolę narratora wcielił się Woody Harrelson, znany aktor i weganin. Ale w filmie wystąpiły też inne znane z branży filmowej oraz show-biznesu twarze: Tom Brady, David i Patricia Arquette, Gisele Bündchen, Ian Somerhalder.

To produkcja adresowana do wszystkich, którzy mają dość negatywistycznego i katastroficznego przekazu o tym, że zbliża się apokalipsa. Naukowcy i aktywiści odkrywają, że kluczem do odwrócenia zmian klimatycznych i ocalenia planety może być regeneracja gleby. Film ilustruje, jak poprzez pobieranie węgla atmosferycznego gleba jest brakującym elementem układanki klimatycznej, wykorzystując do tego m.in. grafikę i wizualizacje NASA. Dokument został wyreżyserowany i wyprodukowany przez Rebeccę Tickell i Josha Tickella („Fuel”, „Pump”, „The Big Fix”), a Julian Lennon (założyciel White Feather Foundation) był również zaangażowany jako producent wykonawczy.

O światowej premierze pisze m.in. portal Live Kindly.

reklama
reklama
może Ci się spodobać
biebrza

Ekspresówka zniszczenia

Ekolodzy protestują przeciwko planom budowy polskiego odcinka Via Carpatii na obszarze Biebrzańskiego Parku Narodowego. Poznaj ich argumenty i proponowane rozwiązanie.