Nadzieja dla klimatu. Wyjątkowy dokument na Netflix

1 udostępnień
1
0
0

Od 22 września na Netflix Polska dostępny jest film dokumentalny „Kiss the ground”, którego twórcy stawiają tezę, że zmiany klimatu są odwracalne, a klucz do zmiany leży w naszych rękach.

W „Kiss the ground” w rolę narratora wcielił się Woody Harrelson, znany aktor i weganin. Ale w filmie wystąpiły też inne znane z branży filmowej oraz show-biznesu twarze: Tom Brady, David i Patricia Arquette, Gisele Bündchen, Ian Somerhalder.

To produkcja adresowana do wszystkich, którzy mają dość negatywistycznego i katastroficznego przekazu o tym, że zbliża się apokalipsa. Naukowcy i aktywiści odkrywają, że kluczem do odwrócenia zmian klimatycznych i ocalenia planety może być regeneracja gleby. Film ilustruje, jak poprzez pobieranie węgla atmosferycznego gleba jest brakującym elementem układanki klimatycznej, wykorzystując do tego m.in. grafikę i wizualizacje NASA. Dokument został wyreżyserowany i wyprodukowany przez Rebeccę Tickell i Josha Tickella („Fuel”, „Pump”, „The Big Fix”), a Julian Lennon (założyciel White Feather Foundation) był również zaangażowany jako producent wykonawczy.

O światowej premierze pisze m.in. portal Live Kindly.

może Ci się spodobać
władysław starewicz

Bajka o zakochanym żuku

W Światowym Dniu Animacji nie sposób nie wspomnieć o jednym z ojców filmu lalkowego, Władysławie Starewiczu. Spod jego…

7 najlepszych filmów o końcu świata

W pandemicznej rzeczywistości, czyli od marca tego roku, niezwykłą popularnością cieszą się filmy utrzymane w apokaliptycznym klimacie. Focus…
Spirited Away

Czy anime jest dla dorosłych?

Myślicie, że anime jest tylko dla dzieci? Błąd. Anime to najpopularniejszy i najchętniej oglądany gatunek filmowy na świecie.…