Wizualizacja – jak ma wyglądać mój idealny dzień?

10 udostępnień
10
0
0

Jesteśmy w procesie tworzenia planów i wyznaczania celów na ten rok. Snujemy marzenia, tworzymy wizje, wytyczamy kroki. Warto sprawdzić, jak się z tym czujemy, zadbać, żeby te wszystkie pomysły były faktycznie nasze.

Dzisiaj chciałabym zachęcić Cię do chwili refleksji. Zatrzymanie się jest bardzo potrzebne, by z nową energią móc iść dalej.

Zapraszam Cię do dziewięciominutowej wizualizacji pt. „Mój idealny dzień”. Celem tego ćwiczenia jest stworzenie w wyobraźni obrazu wymarzonego dnia, na koniec którego czujesz spełnienie i wdzięczność. Nie mam na myśli dnia laby, takiego podczas wakacji czy długiego weekendu, ale taki, który przeżywamy na co dzień. Dnia Twojej pracy i standardowej działalności.

Pomyśl, co miałoby się wydarzyć, żeby ten z pozoru „normalny” dzień był najlepszy, jaki może być. Ty decydujesz o jego jakości. Ty podejmujesz wybory i decyzje. Ty tworzysz swoje życie.

Gdy pozwolisz sobie na otwartość i ciekawość, by wejść w tę wizualizację, pojawią się w Tobie przyjemne uczucia. Te uczucia będą kompasem i przewodnikiem w tworzeniu większej liczby takich doświadczeń, dzięki którym każdego dnia będziesz czuć się tak, jak chcesz.

Tę wizualizację możesz stosować także każdego poranka, zanim zaczniesz dzień. Pomoże Ci odkryć i realizować więcej tego, co sprawia przyjemność i satysfakcję. Nastawia Ciebie i Twój umysł na konkretne działania – takie, które są spójne z Twoją wizją.

Może zainteresuje Cię: Od marzenia do spełnienia

może Ci się spodobać
zmiana

Jak skutecznie wprowadzić zmiany?

Mniej się stresować, regularnie ćwiczyć czy medytować, zdrowo się odżywiać, zmienić pracę, znaleźć więcej czasu dla siebie –…
jak dobrze zacząć dzień

Jak dobrze zacząć dzień?

Od czego zaczynasz dzień? Jeśli nawykowo sięgasz po telefon lub pilota, żeby włączyć kanał informacyjny – uważaj. To,…