idealny dzień
© Adobe Stock

Mój idealny dzień – wizualizacja

9 udostępnień
9
0
0

Jesteśmy w procesie tworzenia planów i wyznaczania celów na ten rok. Snujemy marzenia, tworzymy wizje, wytyczamy kroki. Warto sprawdzić, jak się z tym czujemy, zadbać, żeby te wszystkie pomysły były faktycznie nasze.

Dzisiaj chciałabym zachęcić Cię do chwili refleksji. Zatrzymanie się jest bardzo potrzebne, by z nową energią móc iść dalej.

Zapraszam Cię do dziewięciominutowej wizualizacji pt. „Mój idealny dzień”. Celem tego ćwiczenia jest stworzenie w wyobraźni obrazu wymarzonego dnia, na koniec którego czujesz spełnienie i wdzięczność. Nie mam na myśli dnia laby, takiego podczas wakacji czy długiego weekendu, ale taki, który przeżywamy na co dzień. Dnia Twojej pracy i standardowej działalności.

Pomyśl, co miałoby się wydarzyć, żeby ten z pozoru „normalny” dzień był najlepszy, jaki może być. Ty decydujesz o jego jakości. Ty podejmujesz wybory i decyzje. Ty tworzysz swoje życie.

Gdy pozwolisz sobie na otwartość i ciekawość, by wejść w tę wizualizację, pojawią się w Tobie przyjemne uczucia. Te uczucia będą kompasem i przewodnikiem w tworzeniu większej liczby takich doświadczeń, dzięki którym każdego dnia będziesz czuć się tak, jak chcesz.

Tę wizualizację możesz stosować także każdego poranka, zanim zaczniesz dzień. Pomoże Ci odkryć i realizować więcej tego, co sprawia przyjemność i satysfakcję. Nastawia Ciebie i Twój umysł na konkretne działania – takie, które są spójne z Twoją wizją.

Może zainteresuje Cię: Od marzenia do spełnienia

może Ci się spodobać

TRE – uwolnić się od stresu i traum

TRE (Tension and Trauma Releasing Exercises) to zestaw ćwiczeń, polegających na uruchomieniu w ciele wibracji neurogenicznych, umożliwiających uwolnienie…
zmiana myślenia

Kreatywny sposób na zmianę myślenia

Dorosły człowiek uczy się przez powtarzanie. Nauka języka obcego, prowadzenie samochodu czy zmiana myślenia – niezależnie od tego,…