© Adobe Stock

Moc kobiety: Naucz się… myśleć!

16 udostępnień
16
0
0

„Jak to?” – możesz zapytać. Przecież myślę cały czas. Myśli po prostu się pojawiają. Znikąd. Czy to wymaga jakichś specjalnych umiejętności?

Spójrz na konkrety.

  • Każdego dnia w Twojej głowie pojawia się nawet 70 tysięcy myśli. 
  • Aż do 80 proc. stanowią myśli negatywne.
  • Zatrważająca większość myśli powtarza się każdego dnia. Naukowcy szacują tę większość na około 95 proc.

Nic dziwnego, że skarżysz się na złe samopoczucie, narzekasz na zdrowie, zamartwiasz się i widzisz same problemy. Można zaryzykować stwierdzenie, że Twoja głowa wręcz Cię torturuje.

Wszystko dlatego, że wierzysz w to, co Ci podpowie. Bez kontroli bierzesz do siebie wszystkie te podszepty i wewnętrzne krytyczne słowa.

Jak to możliwe, że większość myśli jest taka sama każdego dnia? 

Twoimi wyborami, decyzjami, opiniami rządzi podświadomość. To tam mieszczą się Twoje „wewnętrzne programy”. Podświadomość przyjmuje wszystko, co do niej wpuszczasz poprzez świadome myślenie. 

Ta ciągła „paplanina” w Twojej głowie staje się nawykowym procesem myślowym. Wszystkie te historie i myśli lądują w nielimitowanym banku pamięci – Twojej podświadomości. Wpadają jak do worka, a potem rządzą Twoim życiem.

Dlatego tak ważne jest to, do jakich myśli się przywiązujesz.

Jeśli myślisz, że nie dasz rady, że na coś nie zasługujesz, masz niskie poczucie własnej wartości – tak się będziesz zachowywała. Mało tego, znajdziesz więcej dowodów na potwierdzenie swojego nastawienia.

Jeśli myślisz, że świat jest pełen zagrożeń i niebezpieczeństw – takie sytuacje wychwycisz i… przyciągniesz ich więcej do swojego życia!

Jeśli myślisz, że nie wyzdrowiejesz z jakiejś choroby i skupiasz myśli tylko wokół niej, wokół ograniczeń, bólu emocjonalnego, wszystkich rzeczy, które są „nie tak” – to skąd masz brać siły na proces zdrowienia?

Twoje myśli podążają za Tobą. Wyobraź sobie, że myśli to wiązka energii, pewna siła, którą zasilasz procesy wokół Ciebie oraz swoje samopoczucie. To, co zasilasz, staje się silniejsze. Tego w życiu masz więcej.

Możesz postrzegać myśli jako energię wysyłaną w świat, która następnie odbija się jak o lustro. I ta sama energia wraca potem do Ciebie.

Czego pragniesz, co ma dominować w Twoim życiu? Ból, strach, obawy, presja, niepokój, lęki, problemy, blokady, przeszkody? A może spokój, akceptacja, działanie, wiara, pewność siebie, swoboda, szczęście?

To wszystko zależy od Twoich myśli!

Możesz nauczyć się nowej interpretacji zdarzeń. Spojrzeć na sytuację z nowej perspektywy. Spojrzeć na świat i na to, czego doświadczasz bardziej przychylnym okiem.

Może to odpowiedni moment, żeby zacząć rozprawiać się z negatywnym myśleniem i żyć pełnią życia?

może Ci się spodobać
dzieci w sieci

Dzieci w sieci – zagrożenia

Od momentu wybuchu pandemii dzieci w wieku szkolnym spędzają przed ekranami komputerów dużo więcej czasu niż kiedyś. Nauczyciele…
rozwojowe porażki

Rozwojowe porażki

Masz za sobą kilka lat terapii, niezliczoną ilość szkoleń, sesji coachingowych, przeczytanych poradników i zasubskrybowanych kanałów rozmaitych mówców…
dbać o siebie

Czas, aby zadbać o siebie

Przychodzi taki moment, kiedy negatywne myśli stają się bardzo silne. Nie chcą dać za wygraną. Zabierają energię i…