Moc kobiety: Czy myśli można zmienić?

10 udostępnień
10
0
0

Jesteśmy tak zżyte z naszymi myślami, że bardzo często mylimy je z faktami. Wierzymy im i sądzimy, że tak już musi być. Poddajemy się im. W efekcie prowadzi to nas do złego samopoczucia, zamartwiania się i lęków.

Pamiętajmy jednak, że… myśli to tylko myśli. To nie są fakty. I od nas zależy, których myśli będziemy słuchać i jakie nadamy im znaczenie. To my opowiadamy sobie w głowie historię, w którą wierzymy. I to my zawsze możemy ją zmienić.

Od nas zależy, którym myślom uwierzymy. Tym, które próbują nakręcić nas negatywnie, czy tym wspierającym?

Zawsze możemy podjąć świadomą decyzję, że pewne myśli odrzucamy, nie podążamy za nimi (a tym samym za przykrymi emocjami, które te myśli generują). W ich miejsce tworząc nowe, zdrowe i pozytywne.

Jakie są trzy niezbędne kroki, by skutecznie zmienić sposób myślenia? Obejrzyjcie film i dowiedzcie się, jak zacząć myśleć pozytywnie.

może Ci się spodobać
przemoc w rodzinie

Lockdown sprzyja przemocy w rodzinie

Epidemia koronawirusa i wymuszony nią lockdown przynoszą przerażający skutek uboczny. Organizacje pozarządowe i szpitale pediatryczne alarmują, że znacząco…

Psychoterapia systemowa | Przegląd

Wychodzi z założenia, że postępowanie człowieka i jego stan psychiczny powinny być rozpatrywane przez pryzmat wzajemnych zależności i…