kobiecy krąg
© Adobe Stock

Moc kobiecych kręgów, czyli siła sióstr

5 udostępnień
5
0
0

Jak by to było móc powiedzieć, co nam leży na sercu, podzielić się trudnym doświadczeniem czy ogromnym sukcesem i dostać całkowitą akceptację oraz wsparcie od innych kobiet? Jak by to było wypowiedzieć coś ważnego bez lęku przed krytyką, uszczypliwym komentarzem czy odrzuceniem? Właśnie taką możliwość dają kręgi kobiet.

Być może zetknęłaś się już z pojęciem „kobiecy krąg”. A może jeszcze o nich nie słyszałaś? Gdy świat na naszych oczach dzieli się w wielu kwestiach, a ludziom czasem brakuje życzliwości i wzajemnego zrozumienia, kobiece kręgi są piękną przeciwwagą do tej tendencji.

W życiu doświadczamy wielu trudnych momentów. Niekiedy najbardziej przykre wspomnienia łączą się z inną kobietą. Może to była surowa, pozbawiona empatii szefowa, która wymagała od Ciebie perfekcji i efektywności niemal robota? A może koleżanka z klasy, która wiele lat drwiła z Ciebie, wystawiając na pośmiewisko? Może własna siostra traktowała Cię z góry, podcinając skrzydła i umniejszając Twoje umiejętności, plany i marzenia na każdym kroku. A może większość życia obracałaś się w męskim towarzystwie, nie mając bliskości z innymi kobietami?

Niezależnie od tego, jakie miałaś czy masz nadal relacje z innymi kobietami, możesz w każdej chwili poznać i czerpać nową energię od innych sióstr. Nie muszą łączyć Cię więzy krwi, aby poczuć bliskość i jedność z inną kobietą.

Kręgi są szczególnym rodzajem spotkań. Mogą być też męskie czy mieszane, dziś jednak skupimy się na kręgach kobiecych. Ich podstawą jest równość i wsparcie. Mocno wybrzmiewa idea siostrzeństwa, która zakłada solidarność i wzajemną pomoc.

Czym są spotkania w kobiecych kręgach?

Kręgi kobiet wiążą się z otwartym sercem i całkowitą akceptacją na drugą kobietę (siostrę). Wiele razy, gdy zdarzyło nam się powiedzieć coś w towarzystwie, aby się pożalić, podzielić problemami, po chwili dostawałyśmy lawinę dobrych rad, listę rzeczy, które „powinnyśmy” albo wręcz słyszałyśmy słowa ostrej krytyki. Z tego powodu często wybieramy milczenie. Zostajemy same ze swoimi emocjami, problemami, pytaniami.

może Ci się spodobać
przemoc w rodzinie

Lockdown sprzyja przemocy w rodzinie

Epidemia koronawirusa i wymuszony nią lockdown przynoszą przerażający skutek uboczny. Organizacje pozarządowe i szpitale pediatryczne alarmują, że znacząco…