© Adobe Stock

Minecraft to gra o wielu zaletach

0 udostępnień
0
0
0
W Minecrafta młodsi i starsi „tną” już od 2011 roku. Jeśli jesteś rodzicem, zaniepokojonym faktem, iż twoja pociecha zbyt wiele czasu spędza grając w tę grę, nie martw się: twoje dziecko wyniesie z niej szereg korzyści!

„Minecraft to gra przyjazna, dość prosta do opanowania, choć umiejętność budowania bardziej zaawansowanych konstrukcji wymaga większej wprawy. Poza tym wpływa pozytywnie na rozwój kreatywności, która jest podstawą w funkcjonowaniu w grze. Miłośnicy Minecrafta muszą się pochwalić spostrzegawczością, umiejętnością podejmowania szybkich decyzji, utrzymaniem koncentracji. Gra zdecydowanie rozwija kreatywność architektoniczną i wyobraźnię przestrzenną, poprawia także małą motorykę. Nie bez znaczenia jest tu także ćwiczenie cierpliwości, a także konsekwencji w działaniu” – czytamy na portalu dla kobiet Oh!me stworzonym przez psycholożkę Małgorzatę Ohme.

Co więcej, naukowcy zauważyli korelację pomiędzy tym, że grę w budowanie świata z sześcianów uwielbiają 6- oraz 7-latki, a ich późniejszymi lepszymi wynikami w nauce matematyki. Nie jest to oczywiście powód, by pozwalać dziecku spędzać całe dnie na grze w Minecrafta, ale jest to przynajmniej inteligentna rozrywka bez przemocy i wirtualnego rozlewu krwi.

może Ci się spodobać
odręczne pisanie ćwiczy mózg

Odręczne notatki ćwiczą mózg

Mózg podziękuje ci, jeśli będziesz starał się pisać odręcznie. To doskonałe ćwiczenie, które w przeciwieństwie do pisania na…
trening mózgu

Trening mózgu – percepcja

Trening percepcyjny jest fundamentem aktywizacji mózgu. Wspiera harmonijny rozwój dzieci i młodzieży, gdyż rozwijając zdolności wzrokowo-przestrzenne ćwiczy także…

Jak język wpływa na osobowość?

Czy mówiąc innym językiem niż mój ojczysty, staję się inną osobą? W jaki sposób język, którym się posługuję…