© Mark Boyle

Mark Boyle – „człowiek bez pieniędzy” i technologii

7 udostępnień
7
0
0

Czy w XXI wieku można żyć nie używając w ogóle pieniędzy i nie mając w kieszeni ani centa? Mark Boyle, irlandzki aktywista i pisarz, znany jako twórca internetowej społeczności Wolnej Gospodarki, żyje tak od 2008 roku. O jego nowej książce pt. „Offline” pisze Focus.

Tytuł publikacji jest znamienny. Mark rekomenduje bowiem „odłączenie się” od technologii, która zjada nasz cenny czas. Od jakiegoś czasu postawił na życie bez telefonu, komputera, żarówek, pralki, bieżącej wody, telewizji, elektronarzędzi, kuchenki i radia. To kolejny etap jego życiowej drogi. Wcześniej przeprowadził eksperyment z życiem bez pieniędzy. Postanowił przeżyć w ten sposób rok, wytrwał trzy.

„Odkryłem, że jeśli zerwać cały ten plastik, którym społeczeństwo przemysłowe szczelnie cię opakowuje, to, co pozostaje – twoje prawdziwe potrzeby – jest bardzo proste. Świeże powietrze. Czysta woda. Prawdziwa żywność. Towarzystwo. Ciepło, które zapewnia własnoręcznie narąbane drewno. Żadnych luksusów, gratów, niepotrzebnych komplikacji. Bez manatków, bez wydatków. Tylko surowe składniki życia, z którymi trzeba radzić sobie na bieżąco i samodzielnie, bez komplikujących sprawę pośredników” – pisze w swojej nowej książce, która powinna dać do myślenia wszystkim uzależnionym od smartfona czy telewizji.

może Ci się spodobać

Dobre duchy z Gostynina

Ilu zwierzętom może pomóc sześć osób? Kilku, kilkunastu? Historia gostynińskiej Fundacji dla Zwierząt Animal G(h)ost (woj. mazowieckie) pokazuje,…
władysław starewicz

Bajka o zakochanym żuku

W Światowym Dniu Animacji nie sposób nie wspomnieć o jednym z ojców filmu lalkowego, Władysławie Starewiczu. Spod jego…

Fortuna z sałaty

Trzeba mieć głowę na karku i smykałkę biznesową, żeby zbić fortunę na… uprawie sałaty.  Udało się to Arturowi…