kobieta w dresie
© Adobe Stock

Lockdown zmienił nasze przyzwyczajenia modowe?

0 udostępnień
0
0
0
Guardian obwieszcza triumfalny powrót dresów, podomek i szlafroków. Po lockdownie, który wiosną ogarnął całą Europę, zmieniły się nasze przyzwyczajenia. Mniej się stroimy i mniej zwracamy uwagę na styl, w jakim noszą się inni.

Po tym, gdy wreszcie wyszliśmy z domów, okazuje się, że również bardziej stawiamy na komfort i wygodę niż aspekt estetyczny. Wybierzemy trampki i balerinki zamiast szpilek, dresy zamiast obcisłych dżinsów, oversizowe bluzy i sukienki zamiast dopasowanych strojów, T-shirty zamiast koszul i garniturów. Również firmowe spotkania i konferencje online stały się mniej formalne. Biały kołnierzyk już nie jest wymagany.

Ten trend, jak zauważa portal, natychmiast podchwyciły sieciówki. Ponieważ z zakupami również przenieśliśmy się do internetu, to właśnie w tych sklepach znajdziemy spory wybór ubrań „eleganckich, ale po domu”.

Najbardziej jednak pozytywnym trendem w tym wszystkim jest fakt, że zwróciliśmy się w stronę naturalnych, przewiewnych i ekologicznych materiałów, zamiast sztucznych włókien, które rozkładają się dziesiątki lat.

reklama
reklama
może Ci się spodobać
elektrośmieci

Dookoła świata elektrośmieci

Global E-Waste Monitor wydaje raporty ONZ o stanie odpadów elektronicznych na świecie, a jego trzecia edycja, opublikowana w…

Gdy chcesz żyć bez plastiku

Małżeństwo z Poznania znalazło pomysł na to, byśmy generowali mniej plastiku przy kupowaniu potrzebnych nam do codziennej higieny…
biebrza

Ekspresówka zniszczenia

Ekolodzy protestują przeciwko planom budowy polskiego odcinka Via Carpatii na obszarze Biebrzańskiego Parku Narodowego. Poznaj ich argumenty i proponowane rozwiązanie.