Jeszcze Nowszy i Wspanialszy Świat

0 udostępnień
0
0
0

Jak podaje „New York Times”, na amerykańskiej platformie streamingowej Peacock oraz na brytyjskim kanale Sky One pojawiła się świeżutka serialowa adaptacja powieści „Nowy wspaniały świat” Aldousa Huxleya z 1932 roku. Do ekranizacji „powieści wszech czasów” Hollywood zabierało się już dwa razy. Teraz zrealizowano ją ponownie w formie dziewięciu odcinków i występuje w niej między innymi Demi Moore. Donald.pl natomiast podaje, że serial został wyprodukowany przez NBCUniversal we współpracy z założonym przez Stevena Spielberga studiem Amblin Television.

Recenzentka na łamach „NYT” porównuje produkcję do „Opowieści podręcznej” oraz „Black Mirror” i wieści jej podobny sukces. Twierdzi, że przesłanie tej ekranizacji jest aktualne jak nigdy dotąd. „Przyszłość przewidziana w powieści, z syntetycznymi narkotykami, niezobowiązującym seksem i potrzebą natychmiastowej satysfakcji już nadeszła” – napisała autorka tekstu Alexis Soloski. Cytat z tej genialnej książki, który powinien skłonić do przemyślenia wszystkich ludzi w erze nierówności i podziałów na świecie, brzmi moim zdaniem: „Ci, co chcą dobrze, postępują w taki sam sposób jak ci, co chcą źle”.

może Ci się spodobać

Sztuka zaangażowana

Pomysłodawcy Art Moves Festival chcą prezentować szerokiej publiczności sztukę poruszającą problemy współczesnego świata. Wykorzystują do tego billboardy, citylighty i ekrany LED.

Patriotyzm w chocholim transie

Prawicowa obsesja niepodległościowa nie ma nic wspólnego z miłością do ojczyzny. Obsesja karmi się lękiem, miłość zaś buduje…