zawodowy kryzys, kobiet wchodząca po schodach
© Adobe Stock

Jak wyjść z kryzysu zawodowego? Pomoże… CUD

0 udostępnień
0
0
0

Dr Paweł Fortuna, psycholog i trener biznesu związany z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie, w rozmowie z „Wysokimi Obcasami” tłumaczy, jak zabrać się do przewartościowania swojej kariery, gdy znaleźliśmy się na zawodowym zakręcie. Jeżeli czujemy, że potrzebujemy zmian, bo to, co do tej pory robiliśmy, z jakichś powodów nas nie satysfakcjonuje, przede wszystkim powinniśmy dać sobie chwilę wytchnienia i refleksji (to może być wyjazd na saksy, do klasztoru albo na wieś). Chodzi o to, by pobyć z własnymi myślami i na spokojnie zastanowić się, jak chcemy zaplanować swoją dalszą zawodową ścieżkę. Ci, którzy nie lubują się w retrospekcjach, mogą podejść do tematu zadaniowo (podjąć pracę zupełnie sprzeczną z tym, czym zajmowali się do tej pory) bądź zainspirować się osobami z najbliższego otoczenia:

„Zadać sobie pytanie: Jakie problemy wydają się interesujące do rozwiązania?. Znaleźć miejsce, w którym będziemy mogli się nimi zająć. Sprawdzić, czy to, z czym mierzą się osoby w naszym otoczeniu, jest dla nas ciekawym wyzwaniem. Nowe zawody i zajęcia powstają błyskawicznie. Nie czekajmy na gotową ofertę, bo życie rzadko ją przedstawia. Raczej zarysowuje jakiś początek, a kolejny ruch należy do nas” – radzi ekspert.

Według Pawła Fortuny aktywność i otwarcie na nowe możliwości da więcej niż jakiekolwiek szkolenia. Zmiany same nie zajdą, a nowa ścieżka kariery sama przed tobą nie wyrośnie, dlatego potrzebny jest… CUD (czyli, jak zdradza ekspert „czas unieść d***”).

może Ci się spodobać

Odkrywamy tajemnice Słońca

Agencje NASA i ESA opublikowały zdjęcia Słońca ze wspólnego satelity, Solar Orbitera. Wykonano je z odległości 77 mln…

Z buta do pucybuta

Zakupy na rynku wtórnym, naprawianie i renowacja, a nie wyrzucanie starych rzeczy, to dziś główne trendy w życiu…
home office

Ogarnęła nas pandemia nadgodzin

Cały świat pracuje więcej, ale czy efektywniej? – pyta Forsal.pl. I powołuje się na badania przeprowadzone przez naukowców…