introwertyk
© Adobe Stock

Introwertyk: 10 rzeczy, w których jest naprawdę dobry

2 udostępnień
2
0
0

Jesteś introwertykiem? To wcale nie znaczy, że jesteś „dziwny” czy „aspołeczny”. Masz mnóstwo zalet, nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś słabo przystosowany do funkcjonowania w społeczeństwie.

Portal Tiny Buddha wymienia 10 zalet introwertyków, których często oni sami nie dostrzegają w sobie, natomiast inni ludzie nie tylko je widzą, ale też bardzo cenią.

Czytaj też: Stabilna niestabilność – czyli borderline z perspektywy „bordera”

Wśród nich jest umiejętność słuchania (ekstrawertycy najpierw czują potrzebę, by wyrazić opinię, a dopiero potem ewentualnie wysłuchać drugiej strony); spokój (gdy wasz statek zostanie porwany przez piratów, to introwertyk będzie tą osobą, która weźmie sprawy „na zimno” i znajdzie rozwiązanie); komunikacja na piśmie (nikt lepiej nie przelewa swoich myśli na papier); lojalność (żeby się waliło i paliło, introwertyk cię nie zdradzi); zmysł obserwacji (widzą wiele szczegółów, które często umykają „zwykłym” ludziom); umiejętność zajęcia się sobą, kiedy potrzebujesz chwili spokoju (introwertyka nie musisz wiecznie zabawiać i wynajdywać mu rozrywek); refleksyjność (zawsze dostrzeże drugie i trzecie dno); umiejętność myślenia zanim się powie; wrażliwość; zdolność do zaangażowania innych. Ta ostatnia zaleta jest chyba najmniej oczywista dla samych introwertyków – tymczasem kiedy raz już zachęcą kogoś do rozmowy, zwierzeń czy wykazania inicjatywy – zyskują życzliwych przyjaciół na lata!

Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco

może Ci się spodobać

Zawsze masz wybór

Zdarzyło Ci się utknąć w jakiejś sytuacji i powtarzać  jak mantrę: „Nie mam wyboru”? Pewnie wiele razy. Przypomnij…