„I am Greta”. Powstał film o 17-letniej aktywistce

0 udostępnień
0
0
0

Film dokumentalny „I am Greta” autorstwa szwedzkiego reżysera Nathana Grossmana miał swoją premierę 3 września 2020 r. na 77. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Szersza publiczność będzie miała okazję zobaczyć go dopiero 13 listopada w amerykańskiej sieci telewizyjnej Hulu. Twórca dokumentu pokazał w nim aktywizm klimatyczny 17-letniej Szwedki Grety Thunberg. Skupił się na kluczowych momentach jej działalności, takich jak wystąpienia przed szwedzkim parlamentem, rejs na szczyt klimatyczny, przemówienie w siedzibie ONZ we wrześniu 2019 r. oraz protesty młodych. Nie zabrakło w nim także mniej znanego obrazu Grety czyli jej codzienności i prywatności. Aktywistka chętnie opowiada przed kamerą o swoim życiu rodzinnym, a także o życiu z zespołem Aspergera. Dokument ma trafić do kinowej dystrybucji, na razie nie wiadomo jednak czy i kiedy będzie do obejrzenia w Polsce.

Greta Thunberg to już fenomen. Jako nastolatka została dwukrotnie nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla oraz trafiła na okładkę magazynu „Time”.

Podczas pandemii młoda aktywistka przeniosła swoją działalność do internetu. Przyznała też, że prawdopodobnie przeszła koronawirusa. O filmie pisze WP Tech.

reklama
reklama
może Ci się spodobać