Greta Thunberg w Parlamencie Europejskim, © European Parliament

Greta Thunberg przekaże milion euro na walkę z ociepleniem

0 udostępnień
0
0
0

Jak donosi Livekindly.com, Greta Thunberg otrzymała prestiżową nagrodę, a w jej ramach – 1 mlion euro. Nagroda Fundacji Calouste’a Gulbenkiana przyznawana jako wyraz uznania za działania na rzecz złagodzenia zmian klimatu, została wręczona po raz pierwszy. 17-letnią aktywistkę wybrano spośród 136 nominowanych (79 osób i 57 organizacji) z 46 krajów.

Greta zapowiedziała w specjalnym filmie opublikowanym na Twitterze, że całą kwotę przekaże na walkę ze zmianami klimatu. Wiemy już, że jedna z dwóch pierwszych darowizn w wysokości 100 tysięcy euro trafi do SOS Amazonia, kolejna – do Fundacji Stop Ecocide, zabiegającej o ściganie przez Międzynarodowy Trybunał Karny osób odpowiedzialnych za niszczenie świata przyrody na wielką skalę.

Przewodniczący jury nazwał 17-letnią Szwedkę „jedną z najbardziej niezwykłych postaci naszych czasów” i tak jest rzeczywiście. Dzięki niej powstał międzynarodowy młodzieżowy ruch klimatyczny. Teraz Greta będzie również mogła zamknąć usta krytykom, którzy twierdzili, że jej protesty, prócz bycia efektownym performansem, nie przyczyniają się do żadnych realnych zmian. Zastrzyk gotówki dla organizacji walczących o klimat to chyba „wystarczający” konkret.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

może Ci się spodobać

Wszystkie zalety weganizmu

Wprost Zdrowie i Medycyna bierze na tapetę dietę wegańską (pozbawioną produktów odzwierzęcych). Liczba osób ograniczających mięso i nabiał…