© Adobe Stock

Goniące myśli

15 udostępnień
15
0
0
Wielu z nas zna to uczucie. Kiedy myśli i pomysły nabierają tempa, za którym nie sposób nadążyć. Gdy wena nadciąga nieoczekiwanie i inspiruje do działań, a nierozwiązywalne miesiącami problemy znajdują nagłe rozwiązanie. Ten moment, gdy leżysz w łóżku, bo dopiero co się przebudziłe/aś lub właśnie ułożyłe/aś się do spania, lecz zrywasz się na obie nogi, pędzisz w poszukiwaniu notatnika lub dyktafonu, by uchwycić to, co właśnie się w Tobie obudziło. Wielu z nas tak właśnie objawia się pasja. To błysk w oku. To gonitwa.
Z pasji do pasji

Ten błysk wart jest tego, żeby się nim dzielić. Z tego właśnie powodu powstała inicjatywa „Myśli Gonitwa” – cykl spotkań, podczas których uczestnicy z błyskiem w oku opowiadają o tym, co ich pasjonuje. W opisie wydarzenia w mediach społecznościowych znajdziemy takie słowa:

„Myśli Gonitwa to pełen inspiracji wieczór, podczas którego nasi goście opowiadają o swoich pasjach publiczności. Każdy ma 20 minut na swoją Gonitwę. Każda opowieść pochodzi z innej bajki. Publiczność wchodzi w dialog z opowiadającymi, co tworzy niepowtarzalną domową atmosferę naszych spotkań, której trzeba doświadczyć na żywo, na własne ucho i oko.
Jednego wieczoru możesz słuchać, a podczas kolejnego – zabrać głos i opowiedzieć o tym, co Ciebie napędza do życia. Wystąpić może każdy – wystarczy, że zgłosisz się do nas (…)”.

https://www.instagram.com/p/CCrAuE7nBVt/
Gonitwa myśli?

Nazwa projektu budzi wiele pytań. Dlaczego nie „Gonitwa myśli”? Bo jest to termin zarezerwowany dla środowisk medycznych i opisuje dolegliwość osób dotkniętych niektórymi zaburzeniami. Nie do końca o taką konotację tutaj chodziło. Jakkolwiek goniące myśli i ich przytłaczająca ilość łączy oba te przeżycia, to jednak „Myśli Gonitwa” w założeniu jest zdrowym, bezpiecznym objawem tego, że przeżywamy intensywną aktywność umysłu, generujemy pomysły, marzymy, planujemy. Pasjonatów, niezależnie od tego co ich pasjonuje, zachęcamy, by oddawali się tym napływom weny i wykorzystywali je do działania i realizowania swoich zainteresowań. Stąd też w nazwie konieczna była trochę przewrotna zamiana miejsc wyrazów, by uniknąć mylenia pojęć i intencji pomysłodawców.

Nie będziesz mógł/mogła zasnąć

„Myśli Gonitwa” to nie tylko 20 minut wykładu. Niejednokrotnie podczas wieczorów obfitujących w inspiracje nawiązywały się znajomości, dochodziło do networkingu, wymiany wizytówek. Zdarza się, że goście, zainspirowani opowieścią, podążają w stronę poszukiwań nowych doznań. I tak na przykład ostatnia prezentacja na temat AcroYogi skutecznie zachęciła niektórych do zapisania się na zajęcia (to nie takie trudne, jak się wydaje!).

Jesteś następny!

Tak zwanym opowiadaczem, czyli osobą, która dzieli się swoją pasją/historią, może być praktycznie każdy. Wystarczy, że jest coś, o czym opowiadasz z tym wspomnianym błyskiem w oku. Po nawiązaniu kontaktu z organizatorami możesz ustalić szczegóły i podzielić się swoją opowieścią z uczestnikami podczas jednego z najbliższych spotkań. Twórcy „Myśli Gonitwy” wierzą, że każdy ma do opowiedzenia jakąś historię.

Co to znaczy ciekawa opowieść?

Co to znaczy pasja? Dla każdego co innego. Z reguły gdy myślimy pasja, nasze myśli automatycznie ruszają w kierunku zainteresowania, hobby. Często jedno wiąże się z drugim, jednak spróbujmy pójść krok dalej. A jeśli moją pasją jest moja praca? Często ciekawe opowieści wiążą się z zawodem wykonywanym przez daną osobę, co daje kojącą świadomość, że pasja nie musi zaczynać się dopiero po odbiciu karty zegarowej. Gośćmi „Myśli Gonitwy” byli też wolontariusze, naukowcy, sportowcy, a także reprezentanci subkultur.

https://www.facebook.com/mysligonitwa
https://www.instagram.com/mysli.gonitwa/

Przyjdź i zainspiruj się!

W „Myśli Gonitwie” słuchacze są równie ważni, co opowiadacze. Każdy uczestnik ma możliwość tworzenia tej wyjątkowej atmosfery. Mile widziane jest zadawanie pytań.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 23 września 2020 r.

Local na Mokotowie (Sandomierska 13, wejście od ul. Rejtana), Warszawa

może Ci się spodobać
dostrzeganie

7 zasad obserwacji bez oceniania

Gdy dostrzegamy samych siebie, innych ludzi lub ich zachowania, powstrzymując się przy tym od ocen, odnotowujemy pewne fakty,…
feblik warsztaty rękodzieło

Mieć Feblika do rękodzieła

– Ręce są zdolne do czegoś więcej niż scrollowanie ekranu smartfona. Mogą tworzyć – uważają Marzena i Andrzej…