relacja z matką
© Adobe Stock

Gdy relacja z matką jest trudna, masz prawo do żalu

0 udostępnień
0
0
0

Nakładem wydawnictwa Insignis ukazała się wyjątkowa książka. Regina Brett, dziennikarka, autorka wielu poczytnych poradników motywacyjnych, napisała osobistą opowieść o swojej relacji z matką, w której brakowało miłości.

Regina Brett wydała liczne poradniki, które sprzedawały się w milionach egzemplarzy, również w Polsce. Jednak jej ostatnia książka jest inna, o wiele bardziej osobista. W wywiadzie udzielonym „Wysokim Obcasom” pisarka tłumaczy motywacje, które towarzyszyły powstaniu książki. Regina Brett urodziła się jako piąte dziecko spośród jedenaściorga rodzeństwa. Brakowało jej matczynej miłości, nie tylko z powodu wielości obowiązków. Jej matka stawiała raczej na tzw. zimny chów, często była dla dzieci niedostępna. Pod koniec życia zachorowała na alzheimera i szansa na wynagrodzenie dzieciom braku bliskości przepadła. Na jej synów i córki spadł dodatkowy obowiązek opieki nad chorą osobą tracącą świadomość. Nie było łatwo.

Autorka na łamach otwarcie zwierza się z uczucia żalu i gniewu, który czuła do matki przez większość swojego życia. Przekazuje czytelnikom, że wybaczenie rodzicowi może być trudne, ale nie jest niemożliwe. Sama bowiem wykonała tytaniczną pracę, aby zrozumieć nieobecną matkę i wybaczyć jej. Tę książkę powinni przeczytać wszyscy, którzy czują żal do swoich bliskich i mają z tego powodu poczucie winy. Być może lektura pomoże im wyzbyć się wstydu, że odczuwają negatywne emocje w stosunku do rodzica – i ułatwi skuteczną pracę nad nimi.

Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco

może Ci się spodobać

Treningi na YouTube, czyli Jane Fonda 2.0

Podczas lockdownu niesamowitym wzięciem cieszyły się internetowe treningi fit celebrytów i celebrytek. Wystarczyło odpalić YouTube i rozłożyć w…