relacja z matką
© Adobe Stock

Gdy relacja z matką jest trudna, masz prawo do żalu

0 udostępnień
0
0
0

Nakładem wydawnictwa Insignis ukazała się wyjątkowa książka. Regina Brett, dziennikarka, autorka wielu poczytnych poradników motywacyjnych, napisała osobistą opowieść o swojej relacji z matką, w której brakowało miłości.

Regina Brett wydała liczne poradniki, które sprzedawały się w milionach egzemplarzy, również w Polsce. Jednak jej ostatnia książka jest inna, o wiele bardziej osobista. W wywiadzie udzielonym „Wysokim Obcasom” pisarka tłumaczy motywacje, które towarzyszyły powstaniu książki. Regina Brett urodziła się jako piąte dziecko spośród jedenaściorga rodzeństwa. Brakowało jej matczynej miłości, nie tylko z powodu wielości obowiązków. Jej matka stawiała raczej na tzw. zimny chów, często była dla dzieci niedostępna. Pod koniec życia zachorowała na alzheimera i szansa na wynagrodzenie dzieciom braku bliskości przepadła. Na jej synów i córki spadł dodatkowy obowiązek opieki nad chorą osobą tracącą świadomość. Nie było łatwo.

Autorka na łamach otwarcie zwierza się z uczucia żalu i gniewu, który czuła do matki przez większość swojego życia. Przekazuje czytelnikom, że wybaczenie rodzicowi może być trudne, ale nie jest niemożliwe. Sama bowiem wykonała tytaniczną pracę, aby zrozumieć nieobecną matkę i wybaczyć jej. Tę książkę powinni przeczytać wszyscy, którzy czują żal do swoich bliskich i mają z tego powodu poczucie winy. Być może lektura pomoże im wyzbyć się wstydu, że odczuwają negatywne emocje w stosunku do rodzica – i ułatwi skuteczną pracę nad nimi.

może Ci się spodobać

Raport o stanie świata

Ludzi na Ziemi jest coraz więcej, ale stanowimy zaledwie 0,01 proc. wszystkich stworzeń żywych na naszej planecie. Mimo…