Flippy – robotyczny kucharz

0 udostępnień
0
0
0

„I jeszcze frytki do tego!” – w White Castle, najstarszej restauracji z hamburgerami w USA, to zdanie wypowiemy już nie do obsługującego nas pracownika, lecz do… robota Flippy’ego. Lokal bowiem w połowie lipca postawił na robotyzację. Nawiązał współpracę z Miso Robotics, firmą automatyki przemysłowej z Pasadeny w Kalifornii. Tak właśnie powstał koncept robota, który przygotowuje hamburgery.

„Flippy może uczyć się od otoczenia, aby z czasem zdobywać nowe umiejętności, a na dodatek może płynnie przełączać się między obracaniem burgerów (lub dowolnego innego jedzenia), a czyszczeniem płyty, na której je smaży. Może pracować nieprzerwanie 100 tys. godzin i jest zgodny ze standardami określonymi przez Amerykańską Administrację Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy” – czytamy na portalu What Next.

Taka zautomatyzowana obsługa ma oczywiście swoje plusy, jednak należy wziąć pod uwagę, że właśnie na naszych oczach spełnia się jedna z największych obaw obrońców praw pracowniczych: oto robot „wygryza” z pracy człowieka. Co więcej, jest bardziej wydajny i zachowuje 100 proc. higieny. Zmiany tego rodzaju z pewnością są korzystne przy niewdzięcznych, niskopłatnych zadaniach. Jednak należy uważnie obserwować rzeczywistość i wziąć sobie do serca fakt, iż postęp techniczny może okazać się utrapieniem niewyspecjalizowanej kadry.

reklama
reklama
może Ci się spodobać

Skromność, zapomniana cnota

Na łamach Psychology Today dr Daryl R. Van Tongeren alarmuje: zapomnieliśmy, czym jest skromność! W świecie instagramowych filtrów,…