© Adobe Stock

Ekspert radzi: nie dzwoń i nie wysyłaj maili w poniedziałek rano

0 udostępnień
0
0
0

John Spooner, doradca finansowy i autor kilkunastu książek, którego cytuje Business Insider, radzi: nie zadręczaj mailowo i telefonicznie zapracowanych osób w poniedziałek rano, zaczekaj do następnego dnia. To zagwarantuje ci większą życzliwość i sprawniejsze załatwienie twojej sprawy.

John Spooner jest pisarzem, a także doradcą ds. majątku i dyrektorem zarządzającym ds. inwestycji w banku Morgan Stanley, gdzie nadzoruje aktywa ponad 800 rodzin z całego świata. W 2006 roku znalazł się w rankingu najlepszych doradców finansowych w Stanach Zjednoczonych. Zatem wie, co mówi! A mówi tak:

– Zapracowani ludzie na początku tygodnia robią plany na kolejne dni i ostatnią osobą, którą chcą usłyszeć, jesteś ty. Dajesz się poznać jako ktoś, kto jest dla nich nieproduktywny, ktoś, kto marnuje ich czas, bez względu na to, jak bardzo ważna jest sprawa, z którą dzwonisz.

Ekspert radzi, aby odczekać i wysłać wiadomość albo wykonać telefon we wtorek po południu – po lunchu. Wtedy zazwyczaj bardzo zapracowane osoby mają nieco luźniejszy harmonogram i chętniej zgodzą się na dodatkowe, pozaplanowe zadania, ponieważ zdążyły już wejść w rytm tygodnia.

może Ci się spodobać

Tego nie jedz na pusty żołądek!

Redakcja portalu Ekologia.pl potwierdza: śniadanie to niezwykle ważny posiłek w ciągu dnia.  Okazuje się jednak, że przygotowując śniadaniowe…
Człowiek wzmacniający energię qi

Wzmocnij energię qi

„Zwierciadło” rozmawia z Rafałem Beckerem, instruktorem shaolińskiego qi gongu (czyt. czikungu) – formą pracy nad energią qi, czyli…