© Adobe Stock

Ekspert radzi: nie dzwoń i nie wysyłaj maili w poniedziałek rano

0 udostępnień
0
0
0

John Spooner, doradca finansowy i autor kilkunastu książek, którego cytuje Business Insider, radzi: nie zadręczaj mailowo i telefonicznie zapracowanych osób w poniedziałek rano, zaczekaj do następnego dnia. To zagwarantuje ci większą życzliwość i sprawniejsze załatwienie twojej sprawy.

John Spooner jest pisarzem, a także doradcą ds. majątku i dyrektorem zarządzającym ds. inwestycji w banku Morgan Stanley, gdzie nadzoruje aktywa ponad 800 rodzin z całego świata. W 2006 roku znalazł się w rankingu najlepszych doradców finansowych w Stanach Zjednoczonych. Zatem wie, co mówi! A mówi tak:

– Zapracowani ludzie na początku tygodnia robią plany na kolejne dni i ostatnią osobą, którą chcą usłyszeć, jesteś ty. Dajesz się poznać jako ktoś, kto jest dla nich nieproduktywny, ktoś, kto marnuje ich czas, bez względu na to, jak bardzo ważna jest sprawa, z którą dzwonisz.

Ekspert radzi, aby odczekać i wysłać wiadomość albo wykonać telefon we wtorek po południu – po lunchu. Wtedy zazwyczaj bardzo zapracowane osoby mają nieco luźniejszy harmonogram i chętniej zgodzą się na dodatkowe, pozaplanowe zadania, ponieważ zdążyły już wejść w rytm tygodnia.

Zapisz się do newslettera, bądź na bieżąco

może Ci się spodobać
Lawina na Marsie © NASA

Czy obejrzymy Marsa w 8K?

Mimo rozwoju technologii kamer wideo pod względem kręcenia materiałów, w których „występują” inne ciała niebieskie, wciąż jako ludzkość…
kobieta kupująca mięso

Świat wreszcie traci apetyt na mięso

Globalne spożycie białka odzwierzęcego rosło nieubłaganie przez ostatnie sześć dekad, ale pandemia zmieniła ten trend – donosi Forsal.…