partia wegan
© Adobe Stock

Dania: zarejestrowała się Partia Wegan

0 udostępnień
0
0
0

Jak donosi Krytyka Polityczna, powstała w 2018 roku Partia Wegan dała radę zebrać 20 tys. podpisów potrzebnych do rejestracji ugrupowania w wyborach parlamentarnych.

Na razie uwzględniono ją w jednym sondażu. Partia próbuje przekonać na swojej stronie, że wystarczy minimum 70 tysięcy głosów, by otrzymać cztery miejsca w parlamencie. Czysto hipotetycznie partia mogłaby liczyć na 140 tysięcy duńskich wegetarian, jednak jest przed nią po drodze kilka przeszkód: wybory odbędą się dopiero za trzy lata, a nową przewodniczącą została ostatnio kontrowersyjna aktywistka – Lisel Vad Olsson, certyfikowana propagatorka medycyny alternatywnej, zajmująca się m.in. pseudonaukową metodą uzdrawiania reiki.

To niesie ryzyko, że ściągnie do partii więcej osób zajmujących się paranauką, czym może podważyć wiarygodność ugrupowania. W dodatku w duńskim parlamencie są już co najmniej cztery partie (lewicowe oraz centrowe), które mają w swoich programach postulaty proekologiczne i prozwierzęce. Nisza może po prostu okazać się zbyt wąska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

może Ci się spodobać