body positive

Dania promuje ruch body positive w publicznej telewizji

0 udostępnień
0
0
0

W programie edukacyjnym pt. „Ultra Strips Down”, emitowanym przez stację DR Ultra, występują ochotnicy – zwykli obywatele, którzy rozbierają się do naga i odpowiadają na pytania o ludzkie ciało i seksualność. Program ma promować edukację oraz ruch body positive.

Jak czytamy na portalu Noizz, nowy show emitowany w telewizji publicznej polega na tym, że uczniowie szkół ponadpodstawowych rozmawiają o ludzkim ciele ze zwykłymi dorosłymi, którzy występują przed nimi nago. To osoby w różnym wieku, o różnej tuszy, z niepełnosprawnościami. Publiczność stanowi młodzież w wieku 11–13 lat. Zadaje gościom pytania o miesiączkę, okres dojrzewania, narządy płciowe, seks, np.: „Kiedy zaczęły rosnąć ci włosy łonowe?”, „Czy jesteś zadowolony ze swoich intymnych części ciała?” itp.

W ten sposób młodzi ludzie uczą się nie tylko tego, jak wygląda dorosły człowiek nago (Duńczycy twierdzą, że to ważne, aby takiej wiedzy nie czerpać z filmów pornograficznych ani internetu), ale także, że ludzkie ciało może być różne i nie obowiązuje wyłącznie jeden określony kanon piękna. W Polsce na razie na taki program zupełnie nie jesteśmy gotowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

może Ci się spodobać

Bieganie pomaga „naoliwić mózg”

Bieganie to, obok medytacji, sprawdzony „fitness dla mózgu” – przekonuje portal Focus. Przytacza na potwierdzenie wyniki badań różnych…
najbardziej odżywcze pokarmy

Najbardziej odżywcze pokarmy świata

Awaken.com publikuje listę 50 produktów spożywczych z całego świata, które posiadają największą liczbę składników odżywczych, witamin, minerałów, antyoksydantów.…

Wszystko dla wodniaków

Człowiek nie ryba, ale lubi pływać i eksplorować podwodny świat. Oznacza to, że pomysły, jak mu ten kontakt…