body positive

Dania promuje ruch body positive w publicznej telewizji

0 udostępnień
0
0
0

W programie edukacyjnym pt. „Ultra Strips Down”, emitowanym przez stację DR Ultra, występują ochotnicy – zwykli obywatele, którzy rozbierają się do naga i odpowiadają na pytania o ludzkie ciało i seksualność. Program ma promować edukację oraz ruch body positive.

Jak czytamy na portalu Noizz, nowy show emitowany w telewizji publicznej polega na tym, że uczniowie szkół ponadpodstawowych rozmawiają o ludzkim ciele ze zwykłymi dorosłymi, którzy występują przed nimi nago. To osoby w różnym wieku, o różnej tuszy, z niepełnosprawnościami. Publiczność stanowi młodzież w wieku 11–13 lat. Zadaje gościom pytania o miesiączkę, okres dojrzewania, narządy płciowe, seks, np.: „Kiedy zaczęły rosnąć ci włosy łonowe?”, „Czy jesteś zadowolony ze swoich intymnych części ciała?” itp.

W ten sposób młodzi ludzie uczą się nie tylko tego, jak wygląda dorosły człowiek nago (Duńczycy twierdzą, że to ważne, aby takiej wiedzy nie czerpać z filmów pornograficznych ani internetu), ale także, że ludzkie ciało może być różne i nie obowiązuje wyłącznie jeden określony kanon piękna. W Polsce na razie na taki program zupełnie nie jesteśmy gotowi.

może Ci się spodobać

Home office ma wady

Portal Forsal rozmawia z Patrykiem Wójcikiem, psychologiem i współautorem książki „Jak pracować zdalnie i nie zwariować” o pułapkach…

Jak starzeje się mózg

Oznaki starzenia się ciała człowieka to m.in. przykurcz mięśni, siwe włosy, zmarszczki… A jak starzeje się mózg? Opisuje…