© Adobe Stock

Czy wysokowrażliwi mają szansę zrobić karierę?

0 udostępnień
0
0
0

„Czy ktoś, kto woli towarzystwo drzew od ludzi, a ciszę od zgiełku rozmów, może zostać cenionym pracownikiem? Czy ktoś, kto bardziej niż logiką kieruje się intuicją, a empatię przedkłada nad rywalizację, może zrobić karierę?” – pyta profesor Casandra Brene Brown, amerykańska naukowczyni i autorka książek na temat życia ludzi wysokowrażliwych (m.in. wydanych w Polsce „Z wielką odwagą” i „Z odwagą w nieznane”). I stawia tezę, że takie osoby jak najbardziej mogą odnaleźć się w korporacyjnym środowisku, jednak jest tu do spełnienia szereg warunków – a spełnić je musi zarówno pracownik jak i pracodawca.

Wrażliwcom ekspertka radzi:

„Rozpoznaj fizyczne oznaki świadczące o tym, że znajdujesz się w tunelu wstydu. Pomyśl, co go wywołuje, następnie skonfrontuj wyzwalacze wstydu z rzeczywistością, wychodź do ludzi i dziel się swoją historią, uczuciami i pomysłami. Na początek poszukaj jednego sojusznika, który pomoże ci przełamać bariery”.

Natomiast firmom/korporacjom, które chciałyby stać się miejscami przyjaznymi nie tylko osobom nastawionym rywalizacyjnie proponuje:

„W biurze nie może panować atmosfera, w której pracownicy czują, że są oceniani wyłącznie przez pryzmat swojej produktywności, muszą ciągle się między sobą porównywać, boją się podejmowania ryzyka i dzielenia przemyśleniami, unikają podejmowania inicjatywy. Jeśli te rzeczy się nie zmienią, z firmy będą uciekać nie tylko ci wrażliwsi członkowie zespołów, ale i pozostali”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

może Ci się spodobać

Afryka wreszcie zwalczyła polio

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji Światowej Organizacji Zdrowia Afrykańska Regionalna Komisja Certyfikacji poinformowała, że Afryka całkowicie uporała się z polio.…

Zmiana w Bristolu

Gdy chcesz się rozwijać, musisz wyjść naprzeciw zmianie. Mahatma Gandhi mówił wręcz, że gdy chcesz zmieniać świat, musisz…