Scott Jurek, weganin
Scott Jurek, © Wikimedia

Ci sportowcy są weganami i osiągają sukcesy w sporcie

0 udostępnień
0
0
0

 

Portal Live Kindly podaje 19 motywujących przykładów zawodowych sportowców, którzy zrobili w sporcie karierę, będąc na diecie roślinnej. Teraz szeroko promują ten styl odżywiania i życia. O części z nich na pewno słyszeliście:

James Wilks. Zawodnik MMA, który przeszedł na weganizm po kontuzji w 2011 roku, bohater filmowego hitu „Game Changers” o wegańskich sportowcach, wyprodukowanego m.in. przez Arnolda Schwarzeneggera.

Wśród ludzi, których sylwetki ukazano w przeboju Netflixa znalazła się również kolarka Dotsie Bausch (srebrna medalistka olimpiady z 2012 roku) i kierowca Formuły 1 Lewis Hamilton (to jeden ze współproducentów filmu).

Prócz tego na liście chwały znajdują się wegańska surferka i medalistka Tia Blanco, Scott Jurek – amerykański ultramaratończyk z polskimi korzeniami, łyżwiarka figurowa Meagan Duhamel, biegaczka Fiona Oakes, ultraman Rich Roll, zawodnicy NBA Kyrie Irving i DeAndre Jordan, futbolista Colin Kaepernick, ciężarowiec Kendrick Farris, sprinter Morgan Mitchell, rugbysta Derrick Morgan, olimpijska narciarka Seba Johnso (najmłodsza zawodniczka olimpiady z 1988 roku w Calgary w Kanadzie), kulturysta Patrik Baboumian, piłkarka nożna Alex Morgan, jej koleżanka po fachu Heather Mitts, a także koszykarz JaVale McGee. Większość z nich przeszła na dietę roślinną, aby poprawić swoją kondycję i stan zdrowia na przykład po kontuzji. Dziś nie wyobrażają sobie innego sposobu na życie. Wśród naszych rodzimych sportowców na roślinach na uwagę zasługuje kulturysta naturalny Adam Kuncicki, od lat zaangażowany w promocję weganizmu, bojownik o prawa zwierząt.


może Ci się spodobać
kiszonki

Sekrety i kłamstewka kiszonek

Uwierzyliśmy, że zapewnią nam świetną odporność, zdrowe jelita, filigranową figurę. Bywa, że jesienią i zimą sięgamy po kiszonki…